Evropští šermíři se utkají o olympijskou kvalifikaci v Praze

​O dvanáct postupových míst pro olympijské hry v Riu de Janeiru se evropští šermíři utkají v rámci závěrečného kvalifikačního turnaje v Praze. Český šermířský svaz uspořádá 16. a 17. dubna turnaj pro zhruba sto šermířů z celé Evropy v pražské Aréně Sparta Podvinný mlýn.

Soutěžit se bude v šermu fleretem, kordem a šavlí mužů i žen. V sobotu i v neděli proběhnou vždy tři disciplíny a každý den se rozdělí celkem šest přímých postupových míst. Ve fleretu mužů, v kordu mužů a žen a šavli žen postupuje na olympijské hry pouze vítěz pražského turnaje. V šavli mužů a fleretu žen postupují závodníci na prvních čtyřech místech.

Konkrétní jména účastníků tohoto turnaje budou známá až po posledním kvalifikačním turnaji Světového poháru v březnu. Ve fleretu mužů je blízko nominaci v rámci pořadí Světového poháru jednotlivců Alexander Choupenitch, medailista z vrcholných juniorských akcí i z turnaje Světového poháru.

Na pražském turnaji budou největší domácí naděje vkládány do účastníků soutěže v kordu mužů a fleretu žen. Turnaje se nemohou zúčastnit závodníci zemí, jejichž družstvo se kvalifikovalo z prvních pěti míst v rámci Světového poháru družstev (tato nominace je již uzavřena), ani závodníci dvou zemí, kteří postoupí přímo díky umístění v pořadí Světového poháru jednotlivců (bude jasné po závěrečném turnaji Světového poháru v březnu). Za každou zemi nesplňující výše uvedená postupová kritéria může v každé disciplíně startovat jeden šermíř.