Vedle Lipna budou olympijské parky také v Pardubicích, Plzni a Ostravě

Olympijskou atmosférou bude v létě žít celé Česko. Největší Olympijský park vyroste v průběhu her v okolí celé Lipenské přehrady, za nevšedními sportovními zážitky budou lidé moci zamířit i do dalších třech českých měst.

Olympijský park Pardubice 2016 – zážitkový, hravý, otevřený

Srdcem Olympijského parku Pardubice 2016 bude nedávno revitalizovaný park Na Špici, olympijský program se ale rozšíří i do jeho okolí a do centra města. Na 245 600 metrech čtverečních jím budou žít tři parky, dvě řeky (Labe a Chrudimka), ale například i hlavní pardubický bulvár – moderně opravená třída Míru. V současné době je již přihlášeno 44 sportovních klubů. Počítá se také se třemi fanzónami, samozřejmostí bude sledování živých přenosů z Rio de Janeira na velkoplošných obrazovkách. V tradičním městě sportu se můžete těšit na sportovní exhibice a výstavy, road show, zážitkové programy, příměstské tábory nebo třeba letní kino.

Olympijský park Pardubice 2016 chce atmosféru her zprostředkovat návštěvníkům nejen z Pardubického, Královéhradeckého a Středočeského kraje, ale také z Prahy, Brna nebo z Vysočiny.

Olympijský park Plzeň – sport se v Plzni stává hlavním tématem

Plzeň chce v rámci olympijského parku svým občanům, fanouškům i turistům představit veřejnosti sportovní kluby a slavné osobnosti, modernizovaná sportoviště, městské rekreační areály a parky, atraktivní sportovní program pro všechny generace. V divácké aréně v blízkosti centra se propojí sport a kultura, bude se tam fandit a lidé se budou moci setkat se sportovci i dalšími osobnostmi.

V rámci olympijského parku se veřejnost dostane i do zákulisí modernizovaných sportovišť, kterými je provedou sami plzeňští sportovci. Budou si moci vyzkoušet jachting nebo střelnici či zažít pocit kanonýra při penaltovém pokusu. Plzeň představí medailisty OH i nejvýznamnější odchovance místních klubů – střelkyni Kateřinu Emmons, hokejisty Martina Straku a Jaroslava Špačka, fotbalistu Petra Čecha, házenkáře Filipa Jíchu a triatlonistu Jana Řehulu. Letošními želízky na OH pak pro patrioty budou cyklista Roman Kreuziger, tenistky Barbora Strýcová a Andrea Hlaváčková, atletka Jiřina Ptáčníková a další. Organizátoři připravují výzvu pro všechny Plzeňáky – non stop štafetu Plzeň–Rio (9800 km) na kole či in-linech v 17 dnech. Počítají s účastí více než 500 dobrovolníků. Olympijským programem pro děti ožijí také moderní školní sportovní areály. V Techmánii proběhne jedinečná výstava o sportu a matematice.

Olympijský park Ostrava 2016 – rozhýbeme celý kraj

Ostravský olympijský park reprezentuje Ostravu jako město sportu. Tato událost je další z řady sportovních akcí, které se zde konají (Zlatá tretra, MSLH 2015, Davis Cup, FED Cup). Nejen Ostrava, ale i celý Moravskoslezský kraj jsou rodištěm významných sportovců a olympioniků v čele s atlety Emilem a Danou Zátopkovými.

Samotnému Olympijskému parku Ostrava bude předcházet roadshow po okresních městech a významných turistických místech kraje, která představí myšlenku olympijského parku a pozve veřejnost do dějiště jeho konání. Roadshow bude zahájena zapálením „ostravského kahanu“ jako symbolu olympijského ohně, který bude putovat krajem.

Olympijský park Ostrava bude příležitostí pro sportovní kluby, aby představily své sporty a pro veřejnost, aby si jednotlivá sportovní odvětví vyzkoušela. V centru Ostravy budou po celou dobu konání letních olympijských her v Riu připravena sportoviště. Vedle sportovního programu bude pro návštěvníky připraveny bohatý doprovodný sportovní a kulturní program (hudební skupiny), přenosy sportovních disciplín na LED obrazovkách a občerstvení. Celý park se ponese ve stylu karnevalového Ria, k čemuž patří bary, relaxační zóny i každodenní karnevalový průvod městem.

@Olympijský tým: CESTA NA OLYMPIÁDU často začíná ve školní tělocvičně!‍♂️⛹️‍♂️‍♂️ Spolu s olympioniky se nám v rámci projektu @sazkaolympijskyviceboj daří každoročně rozpohybovat více než 150 tisíc dětí. instagram.com/p…