ODM zahájily sportovní hvězdy i zpěvačka Farna

Zaplněné tribuny, 1048 sportovců, hodinu a půl dlouhý program plný sportovních hvězd. To vše přineslo slavnostní zahájení VII. Zimní olympiády dětí a mládeže, kterou od neděle hostí Ústecký kraj. V defilé krajských výprav nechyběli jako vlajkonoši olympijští medailisté včetně hokejistů Dominika Haška, Davida Moravce, Roberta Reichla nebo Bohuslava Ebermanna či sjezdařky Olgy Charvátové–Křížové a také mistři světa, kanoista Martin Fuksa nebo hokejista Viktor Ujčík. Skikrosařský šampion Tomáš Kraus pak v chomutovské v SD ARÉNĚ společně s dcerou Lucií zapálil oheň a oficiálně tak zahájil největší sportovní mládežnickou akci v Česku.

Fotogalerie »

Olympiáda dětí a mládeže 2016

„Všichni brali zahájení vážně a mně to připadalo důstojné akce, která tu bude,“ řekl Tomáš Kraus, dvojnásobný mistr světa a čtyřnásobný vítěz Světového poháru, vlajkonoš pořádajícího kraje.

Na slavnostním zahájením, v jehož průběhu se představily všechny sporty her a zazpívala jedna z nejoblíbenějších zpěvaček české mládeže Ewa Farná, nechyběli ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová nebo hejtman pořádajícího kraje Oldřich Bubeníček. Předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval účastníkům vzkázal: „Popřál bych jim, aby se jim dařilo, aby je tahle zkušenost nabila a dala jim důvod, proč si dál odříkat a snažit se.“

Ústecký kraj pořádá již druhou Olympiádu dětí a mládeže, poprvé zde proběhla letní edice v roce 2007. Letošní zimní hry se konají na pěti sportovištích a nabídnou osm tradičních zimních sportů se dvěma doplňkovými sporty, což jsou disco dance a šachy. Soutěží se celkem ve třiceti disciplínách, hry ukončí medailový ceremoniál ve čtvrtek na zimním stadionu v Chomutově.

Více videí, fotek a aktuálního dění včetně informací ze zákulisí Olympiády dětí a mládeže sledujte na našem Facebooku, Youtube ČOT nebo Instagramu s hashtagem #ODM2016