Fair Play Cup vyhráli žáci z Györu, cenu fair play získal Hradec

Šestadvacátý ročník tradičního halového fotbalového turnaje Fair Play Cup, nad nímž převzal záštitu Český klub fair play, vyhráli desetiletí žáci z maďarského klubu Györi ETO. Podobnou radost jako vítězové však měli také fotbalisté z Hradce Králové, kteří sice skončili na šestém místě, ale z haly pořádající Slavie Praha v Edenu si odvezli prestižní cenu fair play.

O držiteli ceny fair play rozhodují zástupci všech osmi zúčastněných družstev, kteří sami vybírají nejslušněji hrající tým. Pohár královéhradeckým hráčům na slavnostním vyhlášení předali členové předsednictva Českého klubu fair play Jan Pirk a Radomír Novák.

Profesoru Pirkovi, který je známým přívržencem červenobílých barev, udělali malí slávisté radost postupem do finále, ale loňské prvenství nakonec neobhájili. V utkání o první místo byli lepší hráči z Györu, kteří oplatili Slavii porážku ze základní skupiny a zvítězili 5:3.

Tradiční turnaj starších přípravek, který se v Edenu hrál v sobotu 5. prosince, přinesl i jednu novinku. Rozhodčí měli vedle obvyklé žluté a červené k dispozici také kartu zelené barvy, kterou mohli přímo v zápasech ocenit férové chování fotbalistů.

Reklama

@Olympijský tým: Dvě juniorské mistryně světa! @hilgertova_amy a @tonigaluskova, jste skvělé! Gratulujeme ❤️ #czechteam : @czechcanoe instagram.com/p…
Reklama