Rio chystá premiéru kanálu pro vodní slalom

Ve vodohospodářské laboratoři na pražské ČVUT se zrodila podoba olympijského kanálu pro vodní slalom, na kterém se pojede už za devět měsíců o medaile na hrách v Rio de Janeiru 2016. Nyní se kanál, který vznikl pod rukama vedoucího projektu Jaroslava Pollerta mladšího, dočká velké premiéry.

Velký zátěžový test je na programu od 26. – 29. listopadu, kdy proběhnou testovací závody. Whitewater Stadium očekává příjezd 250 sportovců ze 40 zemí světa. Nyní se vše zkouší. Hlavní proud a přilehlé víry musí být relativně stabilní a konzistentní, aby byla olympijská soutěž regulérní a stejná pro všechny sportovce. Smyslem testovacího závodu je odstranění zbývajících nedostatků, aby bylo vše pro olympijské hry skvěle připraveno.

Netradiční bude i podoba olympijského kanálu, který není ve tvaru podkovy jako na posledních čtyřech hrách, ale je rovný. Jiný kanál by se totiž do místa nevešel.

Foto: Rio2016.com

Reklama

@Olympijský tým: @barborastrycova + = Čirá radost, jsi skvělá, Baru! #czechteam #wimbledon instagram.com/p…
@Olympijský tým: Je to doma! @barborastrycova je wimbledonskou šampionkou ve čtyřhře! Skvěle! instagram.com/p…
@Olympijský tým: Seznamte se: Vítězové juniorské čtyřhry na @wimbledon – @leheckajiri a @jonas.forejtek Gratulujeme a děkujeme, kluci! #czechteam instagram.com/p…
Reklama