V kapitole Erasmus + Sport je pro příští rok přes 27 milionů EUR

Evropská komise aktualizovala průvodce programem Erasmus + s detailním popisem programu a změnami oproti minulému roku, mezi ty nejvýraznější patří navýšení rozpočtu pro projekty a akce o více než 10 milionů EUR. Materiál obsahuje také informace o výzvách s uzávěrkou v roce 2016.

V kapitole Erasmus + Sport dochází k následujícím změnám:

  • celkový rozpočet pro projekty a akce je o více než 10 milionů EUR vyšší než minulý rok, konkrétní výše přesahuje 27 milionů.
  • Evropská komise plánuje spolufinancovat zhruba 70 projektů „Partnerství založených na spolupráci“ . V letošním roce se podílela jen na čtyřiceti projektech.
  • Vzniká nová kategorie projektů „Malá partnerství založená na spolupráci“:

    • Celkový rozpočet činí 3 336 000 EUR a je plánováno z něj financovat kolem 60 projektů.
    • Maximální rozpočet projektů je 60 000 EUR. Administrativní zátěž bude u těchto projektů nižší.
    • Minimálně je vyžadována spolupráce tří organizací ze tří programových zemí (nikoliv pěti jako v případě Partnerství založených na spolupráci).

  • Předfinancování bylo zvýšeno z 60 na 70 %. (70 % grantu před začátkem projektu, 30 % po podání závěrečné zprávy)


AKTUALIZOVANÝ PRŮVODCE KAPITOLOU ERASMUS + SPORT JE K DISPOZICI V MATERIÁLECH ZAHRANIČNÍ KOMISE ČOV.

PRŮVODCE PROGRAMEM ERASMUS + NAJDETE NA WEBU EVROPSKÉ KOMISE.

V případě doplňujících dotazů se můžete obracet e-mailem na zástupce ČOV v EOC EU Office Janu Janotovou janotova@olympic.cz.

@Olympijský tým: Parádní vstup do nové sezony v podání českých tenistek! @siniakovakaterina a @bkrejcikova v deblu @australianopen došly do semifinále, kde podlehly až @barborastrycova s parťačkou @sw.hsieh. Bára si tak v deblu zahraje o druhý grandslamový titul v kariéře instagram.com/p…