Loterijní společnosti znovu podporují sportování mládeže

Český olympijský výbor rozdělí sportovním svazům, České obci sokolské a Českému paralympijskému výboru 132 milionů korun z třetí letošní splátky tzv. loterijních odvodů a zůstatku z předchozího období. Provozovatelé loterií a kurzových sázek tak již tento rok sportování české mládeže podpořili dohromady částkou převyšující 378,7 milionů korun.

„Juniorský sport je u nás tragicky podfinancovaný, proto si ceníme toho, že loterijní společnosti už druhým rokem využívají možnosti dané legislativou a část svých odvodů směřují právě na sportování mládeže,“ upozornil předseda ČOV Jiří Kejval na fakt, že stejně jako v roce 2014 i letos mohou provozovatelé loterií a kurzových sázek snížit dle platné novely své zákonem předepsané dílčí odvody o částku, kterou poskytnou jako peněžitý dar ČOV. Ten jej každé čtvrtletí transparentně dělí příjemcům na sport mládeže. Nezáleží na tom, zda jde o olympijské či neolympijské sporty nebo tělovýchovné organizace.

Za roky 2014 a tři čtvrtletí roku 2015 získal sport od loterijních společností celkem téměř 823 milionů korun na mládež a podporu zdravého životního stylu. „K aktuálnímu dění kolem schvalování zákonů o loteriích bych řekl jediné: pro budoucnost českého sportu je zásadní, aby zůstal zachován účel loterijních odvodů, tedy aby nadále putovaly k dětem. Navíc v současném systému mohou příjemci s prostředky hospodařit tři roky, což jim dává dostatečný prostor s penězi efektivně nakládat,“ komentoval Kejval.

Přesné rozdělení I., II. a III. splátky loterijních odvodů za rok 2015.

@Olympijský tým: Další výkon! @esterledecka skončila ve sjezdu ve Švýcarsku kousek od medaile na pátém místě #czechteam @ceskelyzovani instagram.com/p…
@Olympijský tým: *Swipe ➡️ pro video* PŘEPIŠTE DĚJINY... Tolik dvojek? Neuvěříte tomu, co se skrývá na konci zlatého příběhu z Nagana. @narodnitym #cestazazlatem #olympiadavpekingu #czechteam instagram.com/p…