Už za měsíc Praha přivítá nejvýznamnější sportovní diplomaty světa

Přesně za měsíc začne v Praze Valné shromáždění Evropských olympijských výborů, díky čemuž českou metropoli navštíví špičky světové sportovní diplomacie. Mezi nejvýznamnější patří předseda Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach anebo předseda Evropských olympijských výborů Patrik Hickey.

„Pro Český olympijský výbor je čest tuto akci pořádat. V současné chvíli totiž nemáme v mezinárodních strukturách zástupce a těším se, že během listopadového shromáždění se delegáti přesvědčí o kvalitě naší práce,“ řekl předseda Komise zahraničních vztahů ČOV Roman Kumpošt.

Během zasedání, které se koná od 18. listopadu do 21. listopadu, se bude krom jiného vyhlašovat 5. ročník ankety o cenu Piotra Nurowski pro nejlepšího mladého evropského sportovce. „Pro mladé sportovce je taková anketa velkou motivací. Vítěz získá velmi zajímavé sportovní stipendium, které mu umožní financovat přípravu. Komise sportovců ČOV zvolila ze zaslaných nominací od sportovních svazů cyklistu Jiřího Janoška. Držíme mu pěsti,“ objasnil generální sekretář ČOV Petr Graclík. Jiří Janošek je osmnáctiletý dráhový cyklista brněnské Dukly, který se v minulém roce stal nejlepším českým juniorským cyklistou ve všech kategoriích cyklistiky.

Na programu bude také shrnutí premiérových Evropských her, které proběhly letos v ázerbájdžánském Baku, a volba jejich druhého pořadatele.