O pořadateli druhých Evropských her se rozhodne v Praze

V Praze během listopadového Valného shromáždění Evropských olympijský výborů, asociace sdružující padesát národních olympijských výborů starého kontinentu, proběhne také volba pořadatele druhých Evropských her v roce 2019. Jejich premiéru hostilo letos v červnu ázerbájdžánské Baku, odkud si Češi přivezli sedm medailí.

O tom, že volba proběhne v české metropoli, informovalo vedení Evropských olympijských výborů, jimž předsedá Ir Patrick Hickey, o uplynulém víkendu na jednání v Římě. Během dvoudenního zasedání k hodnocení závěrečné zprávy z EH 2015 v Baku představil organizační výbor první závěry z premiérového ročníku, které pomohou budoucnosti akce.

„Fantastická událost, nad mé očekávání,“ zahájil schůzi Hickey a následně si vyslechl zprávy různých zúčastněných stran: sportovních organizací, města, protokolu, event manažerů, finančníků, ceremoniářů, týmu výsledkového servisu atd.

@Olympijský tým: CESTA NA OLYMPIÁDU často začíná ve školní tělocvičně!‍♂️⛹️‍♂️‍♂️ Spolu s olympioniky se nám v rámci projektu @sazkaolympijskyviceboj daří každoročně rozpohybovat více než 150 tisíc dětí. instagram.com/p…