O pořadateli druhých Evropských her se rozhodne v Praze

V Praze během listopadového Valného shromáždění Evropských olympijský výborů, asociace sdružující padesát národních olympijských výborů starého kontinentu, proběhne také volba pořadatele druhých Evropských her v roce 2019. Jejich premiéru hostilo letos v červnu ázerbájdžánské Baku, odkud si Češi přivezli sedm medailí.

O tom, že volba proběhne v české metropoli, informovalo vedení Evropských olympijských výborů, jimž předsedá Ir Patrick Hickey, o uplynulém víkendu na jednání v Římě. Během dvoudenního zasedání k hodnocení závěrečné zprávy z EH 2015 v Baku představil organizační výbor první závěry z premiérového ročníku, které pomohou budoucnosti akce.

„Fantastická událost, nad mé očekávání,“ zahájil schůzi Hickey a následně si vyslechl zprávy různých zúčastněných stran: sportovních organizací, města, protokolu, event manažerů, finančníků, ceremoniářů, týmu výsledkového servisu atd.

@Olympijský tým: Olympijské hry ZAHÁJENY! Před 124 lety, na den přesně v pondělí 6. dubna 1896, odstartovaly v Aténách první novodobé olympijské hry. Přes 200 sportovců, 9 sportů…VÍCE ČTĚTE NA ODKAZE V PROFILU! @olympics #memories instagram.com/p/B…
@Olympijský tým: Střelnice UZAVŘENY! Jak nyní doma trénují olympionici? Příklady si mohou vzít i z minulosti. Palba ze vzduchové pistole v paneláku nebo míření na kredenc. MRKNI NA ODKAZ V PROFILU! instagram.com/p/B…