Volejbalistům vyšel vstup do turnaje skvěle, dívky Belgii podlehly

EYOF 2015
EYOF 2015
1 Minuta čtení

Češi letos přivezli do Tbilisi na Evropský olympijský festival mládeže rekordně početnou výpravu včetně obou volejbalových reprezentací, které do turnaje vstoupily dnes ve 13:30 hodin místního času. Zatímco chlapci ve třech setech vyprovodili Turecko, družstvo českých děvčat podlehlo Belgii přes slibný začátek 1:3.

Turkům nedali šanci

„Ještě nedávno jsme s Tureckem prohráli,“ vzpomínal po vítězném duelu volejbalista Tomáš Čermák. V prvním utkání Evropského olympijského festivalu mládeže ovšem Češi svého soupeře výrazně přehrávali.

Nejvyrovnanější první set vyhráli svěřenci trenéra Jiřího Zacha o tři body, zbylé dva sety už byly jednoznačnou záležitostí. „Nečekali jsme takový průběh, ale jsme moc šťastní,“ pokračoval Tomáš Čermák.

Nabitý program tbiliské mládežnické olympiády pokračuje pro české volejbalisty už v úterý zápasem proti Srbsku.

TOMÁŠ ČERMÁK HODNOTÍ HLADKOU VÝHRU NAD TURECKEM

Zranění Meidlové nás položilo, mrzelo volejbalistky

Výborně rozehraný zápas měly ve stejný čas také české volejbalistky. Do utkání s Belgií vstoupily bojovně a první set vyhrály stejně jako jejich kolegové 25:22. Od původního plánu se začaly věci odvracet ve druhém setu, kdy se nešťastně zranila smečařka Pavla Meidlová.

„Rozhodilo nás to,“ připouštěla po zápase zklamaná kapitánka Tiziana Baumruková. „Každý se bál, co se Pavle stalo a nedokázali jsme se dostatečně soustředit na zápas,“ pokračovala. Poklesu koncentrace českých děvčat využily Belgičanky dokonale.

Druhý set otočily do vítězného konce a ve stejném stylu pokračovaly i v další sadě. Konec zápasu sice Češky statečně oddalovaly, nakonec ale ve čtvrtém setu podlehly 19:25. V úterý čeká na děvčata zápas s Polskem.