VIDEO: Jak Petr Vakoč porazil svůj idol a bral bronz

Slunečné počasí v Baku jen umocňovalo dobrou náladu, která v neděli odpoledne panovala v české části olympijské vesnice. Dvaadvacetiletý cyklista Petr Vakoč rozdával do okolí spokojené úsměvy a bronzová medaile se mu přitom houpala na krku. Že ji získal ten správný jezdec, o tom nebylo pochyb. „Byl to rozhodně jeden z nejtěžších závodů, co jsem jel,“ přiznal Vakoč.

Mezi skupinku českých novinářů přijel Vakoč ne na závodním, ale na starším černém kole, které mají sportovci ve vesnici k dispozici. „Máme tady místní kola. Sice nepatří zrovna k těm nejlepším, na kterých jsem jezdil, ale na to popojíždění po olympijské vesnici jsou příjemná. Člověk nemusí pěšky, pokud potřebuje někam dál,“ směje se mladý závodník.

Český cyklista přiznal, že jeho ambice na Evropských hrách byly vysoké. „Měl jsem cíl tady dobře zajet. Chtěl jsem medaili a povedlo se mi to. Je to úžasné,“ neskrýval radost. „Byla to letos jedna z prvních příležitostí jet sám na sebe a hned je z toho bronz. Jsem hrozně rád, že jsem takhle mohl reprezentovat Česko!“

Pomyslnou třešničkou na dortu pak bylo, že v závodě porazil i Toma Boonena. Belgický cyklista byl pro Vakoče velkým vzorem, v současnosti navíc závodí spolu v jednom týmu Etixx-Quick Step. “Bylo to poprvé, co jsme jeli proti sobě. Je to dobrý pocit a jsem rád, že se mi to povedlo,” usmíval se český reprezentant.