Sýkorová–Mazurová: Nejlepší kamarádky ze střelnice

Mezi terči to brzy vypadá na další rozšíření české medailové sbírky. Nikola Mazurová skončila v úterý sedmá ve své slabší disciplíně - vzduchové pušce - a chystá se hlavně na páteční soutěž v malorážce. V té samé disciplíně bude střílet i olympijská medailistka Adéla Sýkorová. A snad pomůže i to, že obě střelkyně jsou v Baku nerozlučnou dvojkou.

„V pátek budu fandit spíše jí než sobě,“ směje se před soutěží v malorážce Nikola Mazurová. „Přála bych jí, aby si vystřílela místo na olympiádu, abychom tam mohly jet spolu, to by bylo super,“ říká už jistá účastnice olympijských her v Riu. Rivalitu byste tak mezi oběma střelkyněmi hledali marně - bydlí spolu v Baku na pokoji a už delší dobu jsou si na střelnici vzájemnou oporou.

Což není vůbec pravidlem. Jak totiž Nikola Mazurová potvrzuje, mezi střelkyněmi často panuje i v jednom týmu velká nevraživost: „Kolektiv mezi námi není úplně ideální. Proto je skvělé, že tady mám někoho k sobě, s kým si rozumím, ve všem si radíme,“ vypráví dvacetiletá střelecká naděje. Obě kamarádky mají navíc i po skončení Evropských her společný program - Adéla se bude za měsíc vdávat a Nikola na svatbě nebude chybět: „Moc se těším, už vybírám boty!“

Před tím ale čeká obě (prozatím ještě) slečny páteční malorážka, ve které Adéla Sýkorová brala na olympiádě v Londýně bronzovou medaili. Aby ale splnila přání svojí střelecké parťačky a kvalifikovala se z Evropských her i na olympiádu do Ria, bude muset předvést výborný výkon. K jisté letence do Brazílie totiž musí celý závod vyhrát.

Ale i kdyby to v pátek neklaplo, tak příležitostí bude pro Adélu Sýkorovou ještě dost. Třeba na mistrovství Evropy nebo jednom ze světových pohárů. A určitě nejen Nikola Mazurová věří, že v Riu si nebude muset hledat jinou spolubydlící. Jak si obě naše střelecké naděje povedou na Evropských hrách? Dozvíme se už v pátek - kvalifikace sportovní malorážky 3 x 20 ran začíná v 6:00 českého času.