Dámská jízda pod plachtami

Areál TJ Lodní sporty Brno u Brněnské přehrady hostil ve středu 10. června v pořadí již druhý ročník Dámské jízdy pod plachtami. Společenské a networkingové setkání žen působících v oblasti sportu si nenechalo ujít více než třicet účastnic, mezi kterými byly i vrcholové sportovkyně jako jachtařka Markéta Audyová, krasobruslařka Eliška Březinová nebo akvabela Alžběta Dufková.

„Zájem aktivních žen, trenérek nebo sportovních manažerek byl i tentokrát velký, a to se letos omluvily sportovkyně, které odjely na Evropské hry do Baku nebo ty, které čerstvě plní mateřské povinnosti,“ řekla tajemnice lodních sportů Kateřina Fantová, která akci ve spolupráci s Komisí rovných příležitostí Českého olympijského výboru pořádá.

Přitom právě téma slaďování kariéry a rodiny bylo hlavním motivem letošního setkání. Na společné besedě se účastnice shodly na tom, že skloubení sportu nebo pracovní kariéry s mateřstvím je možné v případě dobrého rodinného zázemí a podpory partnera i nejbližších. Příkladem může být přístup jachtařky Veroniky Kozelské Fenclové, která se jako první z českých sportovců kvalifikovala na Olympijské hry v Riu, a to v době, kdy pečuje o dvouletého syna. Po diskusi nad otázkami, jako kdy je pro sportovkyni nejvhodnější doba k založení rodiny a následnému návratu k tréninku či závodění, a dalšími aspekty souvisejícími s pracovním uplatněním žen nejen ve sportu, absolvovaly účastnice projížďky na plachetnicích a na závěr příjemného odpoledne pak společně sledovaly ohňostroj z programu Ignis Brunensis.

Během celého odpoledne měly možnost sledovat také Prigl Race – závody plachetnic všech druhů, zejména RS Feva a RS Vareo. Bylo nádherné jachtařské počasí!