​Na první Evropské hry pojede 129 českých reprezentantů

Na první Evropské hry v Baku, které se konají ve dnech 12.–28. června 2015, se podívá 129 českých sportovců a 70 členů doprovodu.

Mezi hlavní hvězdy a naděje budou v české výpravě patřit biker Ondřej Cink, kanoisté včetně mistrů světa Daniela Havla, Lukáše Trefila, Josefa Dostála a Jana Štěrby či judista Lukáš Krpálek, pro kterého budou mít hry speciální nádech. „Pro nás je Baku zároveň i mistrovstvím Evropy, takže to bude hodně prestižní,“ říká Krpálek, který bude obhajovat evropský titul..

Český tým vysílá reprezentanty v plavání (vč. synchronizovaného), badmintonu, basketbalu 3x3, plážovém volejbalu, boxu, cyklistice, šermu, gymnastice a moderní gymnastice, judu, karate, rychlostní kanoistice, střelbě, stolním tenisu, triatlonu a zápasu.

„Reprezentovat bude řada skvělých jmen, takže také očekávání budou velká,“ říká sportovní ředitel ČOV Martin Doktor. „Ázerbájdžán připravuje akci na úrovni a také my se snažíme o to, aby se naši sportovci cítili v Baku jako doma, dostali kompletní servis a neměli žádné zbytečné starosti. Výprava je v podstatě stejně velká jako v roce 2012 v Londýně,“ dodává dvojnásobný olympijský vítěz.

Pro kajakáře Josefa Dostála budou Evropské hry jedním z vrcholů sezony, na jejímž konci ho čeká olympijská kvalifikace pro Rio. „Bude to úžasná zkušenost, těším se na to a užiju si to. Beru to jako dobrou generálku na olympiádu a samozřejmě bych chtěl vyhrát.“

První ročník Evropských her v Baku bude mít na programu 20 sportů, ve 12 z nich je pro sportovce ve hře i kvalifikace na olympiádu v Riu 2016, v některý sportech dokonce přímá. Kromě tradičních sportů se v Baku představí i sporty neolympijské, například karate či sambo.

ČOV připravuje na webu www.olympic.cz informační centrum pro fanoušky, kde budou k dispozici online přenosy z většiny závodů, fotografie a exkluzivní videoobsah.

Nominace české výpravy na EH BAKU 2015

Příjmení Jméno Sport disciplína /funkce
Badminton
Koukal Petr single
Gavnholt Kristina single
Tomalová Kateřina doubles
Křížková Šárka doubles
Bitman Jakub mix doubles
Bašová Alžběta mix doubles
Florián Pavel doubles
Kopřiva Ondřej doubles
Gavnholt Anders trenér
Koukal Petr trenér
Votava Radek trenér
Provazník Jiří vedoucí týmu
Basketbal 3x3
Zavázalová Kateřina turnaj 3 x 3
Stehlíková Romana turnaj 3 x 3
Vorlová Tereza turnaj 3 x 3
Vlková Veronika turnaj 3 x 3
Zachrla Roman turnaj 3 x 3
Zbránek Filip turnaj 3 x 3
Tomanec Jan turnaj 3 x 3
Švrdlík Kamil turnaj 3 x 3
Uhrová Michaela trenérka
Kruk Michael trenér
Šípek Michal fyzio
Box
Schmoranzová Martina 64 kg
Chládek Zdeněk 69 kg
Král Vit 75 kg
Hošek David 91 kg
Taborský Daniel + 91 kg
Vrba Miroslav trenér
Larionov Vasily trenér
Cyklistika MTB




Cink Ondřej MTB
Huříková Tereza MTB
Průdková Barbora MTB
Zapletal Viktor trenér
Dvořák Tomáš mechanik
Silniční cyklistika
Neckářová Zuzana silnice - ženy
Turek Daniel muži - časovka a silnice
Černý Josef muži - časovka a silnice
Schlegel David muži - silnice
Vakoč Petr muži - silnice
Kaňkovský Alois muži - silnice
Konečný Tomáš trenér
Štetina Marian (S) koordinátor - vedoucí týmu
Kozubek Stanislav (S) koordinátor - vedoucí týmu
Cuřín Jan masér
Berka Vladimír mechanik

Cyklistika BMX
Hladíková Aneta BMX
Labounková Romana BMX
Švub Jan BMX
Živný René trenér
Gymnastika - aerobic
Geržová Monika družstva
Hortová Kateřina družstva
Pekárková Tereza družstva
Trombíková Barbora družstva
Vidláková Lucie družstva
Muchová Marta trenérka
Slavík Roman trenér
Gymnastika - sportovní
Cenková Veronika víceboj
Fialová Petra víceboj
Kányai Anna-Mária víceboj
Jessen David víceboj
Radovesnický Daniel víceboj
Konečný Martin víceboj
Vlková Kateřina trenérka
Drtílková Cenková Petra trenérka
Otava Oldřich trenér
Gymnastika - trampolína
Ashhab Naim trampolíny - dvojice
Pelc Martin trampolíny - dvojice
Dufek Petr trenér
Judo
Petřikov Pavel -60 kg
Pulkrábek David -60 kg
Ježek Jaromír -73 kg
Ječmínek Jakub -73 kg
Musil Jaromír -81 kg
Jurečka Alexandr -90 kg
Klammert David -90 kg
Krpálek Lukáš -100 kg
Horák Michal +100 kg
Eiglová Alena -70 kg
Lacina Petr trenér
Petřikov Pavel trenér
Dolejš Jiří vedoucí týmu
Karate
Mišková Veronika Kata
Musil Jaromír trenér
Kanoistika
Dostál Josef K4 1000, K1 1000
Dvořák Filip C2 1000
Fuksa Martin C1 1000, C1 200
Havel Daniel K4 1000, K1 5000
Radoň Jaroslav C2 1000
Štěrba Jan K4 1000
Trefil Lukáš K4 1000
Šváb Filip K1 200
Špicar Jakub K2 1000
Kučera Patrik K2 1000
Mlezivová Michaela K4 500, K1 200
Matoušková Lucie K4 500, K2 500
Machová Monika K4 500, K2 500
Kožíšková Anna K4 500, K1 5000
Hottmar Pavel šéftrenér
Dvořák Libor trenér
Fuksa Petr trenér
Leština Karel trenér
Souček Jan trenér
Moderní gymnastika
Míčková Monika víceboj
Schinzelová Zdeňka trenérka
Plavání
Seemanová Barbora 100 VZ, 200 VZ, 50 VZ, 200 PZ, 4x100 PŠ mix
Trnková Michaela 200 Z, 50 Z, 100 Z, 50 M
Chrápavá Edita 50 P, 100 M, 200 PZ, 50 M, 4x100, PŠ mix
Benešová Anna-Marie 800 VZ, 400 VZ, 200 VZ
Geržová Dominika 100 M, 50 VZ, 50 M
Janíčková Barbora 50 Z, 50 M, 100 M
Osina Marek 100 Z, 200 PZ, 50 Z, 400 PZ, 4x100 PŠ
Franta Tomáš 100 Z, 200 Z, 50 Z, 4x100 PŠ mix, 4x100 PŠ
Moser Josef 100 VZ, 50 VZ, 4x100 PŠ
Březina Jakub 50 P, 100 P, 4x100 PŠ mix, 4x100 PŠ
Neuwirt Boris vedoucí trenér
Vlček Jiří trenér
Meloun Jakub trenér
Plážový volejbal
Žolnerčíková Diana hráčka
Jakubšová Martina hráčka
Kufa Robert hráč
Dumek Jan hráč
Kubala Přemysl hráč
Hadrava Jan hráč
Řeháčková Karolína hráčka
Gálová Eliška hráčka
Vinter Leoš trenér
Reismüller Roman trenér
Stolní tenis
Vacenovská Iveta družstvo, dvouhra
Štrbíková Renata družstvo, dvouhra
Matelová Hana družstvo
Prokopcov Dmitrij družstvo, dvouhra
Konečný Tomáš družstvo, dvouhra
Tregler Tomáš družstvo
Panský Jindřich trenér mužů
Krpec Pavel trenér žen
Střelba
Strnad Martin RFP
Podhráský Martin RFP
Dubový Jindřich FP, AP60, AP MIX
Trdličková Petra SP
Přibáňová Tereza SP, AP40, AP MIX
Rozsypal Ondřej STR3x40, AR60
Mazurová Nikola STR3x20, AR40, (AR MIX)
Sýkorová Adéla STR3x20
Vognarová Gabriela AR40
Sychra Jan Skeet 125 (Skeet MIX)
Tomeček Jakub Skeet 125
Lipták Jiří Trap 125
Kostelecký David Trap 125
Jahodová Libuše Skeet, skeet MIX
Baroch Petr vedoucí týmu
Šaňák Vladislav trenér - pušky
Putna Břetislav trenér - pistole
Hůla Jan trenér - skeet
Hrdlička Petr trenér - trap
Synchr. plavání
Kociánová Šárka duo, sólo - náhradnice
Vlasáková Marie duo, sólo
Kryzerová Lucie trenérka
Šerm
Choupenitch Alexander fleret muži
Bímová Andrea fleret ženy
Hanzlíková Klára šavle ženy
Prokeš Josef trenér
Triatlon
Šimáková Jitka individuální závod
Kuříková Petra individuální závod
Kubínek František individuální závod
Linduška František individuální závod
Svoboda Tomáš individuální závod
Rajtr Josef trenér
Kovářová Lenka trenérka
Zápas
Novák Michal řecko-římský - 59 kg
Morbitzer Matouš řecko-římský - 66 kg
Sobecký Tomáš řecko-římský - 71 kg
Novák Petr řecko-římský - 75 kg
Powada Pavel řecko-římský - 80 kg
Omarov Artur řecko-římský - 85 kg
Hanzlíčková Adéla volný styl - 63 kg
Hocková Lenka volný styl - 53 kg
Chotaš Vratislav volný styl - 86 kg
Švec Marek trenér ř.ř. stylu
Hemza Milan trenér volného stylu
Zeman Jaroslav trenér ř.ř. stylu
Zdravotnické zabezpečení výpravy
1 MUDr. Jiří Neumann vedoucí lékař
2 MUDr. Michal Říha lékař
3 MUDr. Robert Válka lékař
4 MUDr. Vladimír Heinz lékař
5 David Vrbický fyzioterapeut
6 Lucie Machová fyzioterapeut
7 Pavla Merendová fyzioterapeut
8 Petr Vlášek (S) fyzioterapeut
9 Iva Hnátová (S) fyzioterapeut
Jaroslav Větvička mimo of. tým - EOV lékař
Štáb výpravy
1 Martin Doktor šéf mise
2 Jan Hrdina zástupce šéfa mise
3 Jan Stluka štáb
4 Petra Povolná (S) štáb
5 Kristýna Jabornická štáb
6 Ivana Tomisová (S) štáb
Nicole Stašová protokol
Tiskové oddělení
1 Alexandr Kliment tiskový mluvčí
2 Barbora Žehanová (S) tisková mluvčí
3 Zuzana Kalátová (S) tisková mluvčí
Celkový přehled osob české výpravy
130 sportovců a 70 akreditací pro osoby doprovodu (včetně 4 střídajících).

(S) = střídající osoba doprovodu

@Olympijský tým: JE KONEC OHEŇ UHASL!❌ Díky, @karlovarskykraj a už se těšíme za rok do Olomouce!⤵️ @odm.gang ruleeez! #odm2020 instagram.com/p…