Český olympijský výbor navrhl dva kandidáty do Rady ČT

Poslanecká sněmovna přijímala do pondělí 23. února od oprávněných institucí návrhy kandidátů na volbu pěti členů Rady České televize. České sportovní prostředí nominovalo na tuto pozici Helenu Fibingerovou a Martina Doktora.

„Významnou součástí vysílacího schématu České televize je sport a podpora zdravého životního stylu. Netýká se to pouze kanálu ČT sport, ale i dalších programů ve vysílacím schématu ČT. V Radě České televize přitom v současné době nezasedá nikdo, kdo by se této oblasti dlouhodobě věnoval a byl odborníkem na danou problematiku,“ říká předseda ČOV Jiří Kejval a dodává: „Oba kandidáti jsou respektovanými osobnostmi veřejného života a úspěšnými reprezentanty České republiky. Jsme přesvědčeni, že budou pro odbornost, prestiž i názorovou pestrost Rady ČT velkým přínosem.“

Helena Fibingerová je bývalá vynikající atletka a držitelka platného světového rekordu ve vrhu koulí. Uplatnila se i po skončení aktivní kariéry, je podnikatelkou a sportovní funkcionářkou. V současné době se spolupodílí na organizaci halového mistrovství Evropy, které se bude konat v březnu v Praze. V případě svého zvolení by částečně vyvážila genderovou skladbu současné rady, ve které zasedá 14 mužů a pouze jedna žena. S prací v radě má Helena Fibingerová bohaté zkušenosti, v minulosti zde deset let působila.

Martin Doktor je dvojnásobný olympijský vítěz v rychlostní kanoistice. Jako šéftrenér reprezentace rychlostních kanoistů byl u úspěchu bronzových olympijských medailistů v Londýně v roce 2012. V současné době již třetím rokem působí jako sportovní ředitel a šéf olympijské mise Českého olympijského výboru. Je absolventem Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, po úspěšném absolvování rigorózního řízení získal titul doktora filozofie.

Reklama

@Olympijský tým: Jo, @lukaskrpalek vypadá ready! Olympijský vítěz @czechjudo si v pondělí vyzvedl výbavu do Minsku, důležité zastávky na #CestaDoTokia! Ať se daří! #czechteam instagram.com/p…
Reklama