EYOWF 2015: Souhrn čtvrtého dne

Ve čtvrtek si na Zimním evropském olympijském festivalu mládeže zasoutěžili čeští zástupci pouze na lyžích. Na běžkách se více dařilo dívkám, které postoupily přes kvalifikaci. Do TOP 10 ve slalomu se těsně nevešel Jan Zabystřan.

Ve slalomu se na čtrnáctém místě umístil lyžař Jan Zabystřan, dvaadvacátý skončil Filip Forejtek. Oba čeští zástupci si druhou jízdou polepšili, Zabystřan o deset míst a Forejtek o třináct.

Na běžkách se v kvalifikaci sprintu umístila na dvacátém druhém místě Kateřina Janatová, 28. byla Tereza Beranová, 36. Markéta Lubinová a 48. Zuzana Staňková. První dvě dívky postoupily do čtvrtfinále, ve kterém již bohužel nestačily na své soupeřky.

Chlapci se v běžeckém sprintu umístili až pod třicátou příčkou, tudíž se do čtvrtfinále nikdo z nich neprobojoval. Devětatřicátý byl Jan Pechoušek a hned za ním Lukáš Slavík. Karel Macháč byl 43. a Jiří Mánek 56.

@Olympijský tým: Medaile jsou doma! Poslední část výpravy se vrátila z Olympijských her mládeže ve čtvrtek odpoledne na letiště do Kbel. A mezi sportovci se třpytily hned 3 medaile! @diankacholenska ⛷ @stepanka_ptackova a Vít Chabičovský Vítejte zpět! @lausanne2020 @ceskelyzovani @ceskycurling #yog2020 #budoucnostsportu instagram.com/p…