EYOWF 2015: Souhrn prvního dne

EYOFW 2015
EYOFW 2015
1 Minuta čtení

Úvodní den Zimního evropského olympijského festivalu mládeže se Češi představili hned v šesti disciplínách. Dařilo se jim zejména na ledu. Do olympijského turnaje vstoupili hokejisté vítězstvím a krasobruslaři povedeným krátkým programem.

Český hokejový výběr U17 porazil v úvodním utkání turnaje Švýcarsko vysoko 8:2. Reportáž z utkání najdete zde. Ve středu čeká výběr trenéra Roberta Reichela Slovensko. Případná výhra posune český tým do finále turnaje.

Zápas hodnotí střelec prvního gólu Matyáš Kantner

Krasobruslaři i krasobruslařky za sebou mají krátký program. Anna Dušková i Petr Kotlařík jsou po prvním dnu na velice nadějném šestém místě.

Na alpských svazích v Lichtenštejnsku čekal lyžaře obří slalom. V něm z Čechů nejvíce zazářil desátým místem Jan Zabystřan. Jan Straka skončil navzdory zraněný ruky 17., Filip Forejtek 23. a Patrik Benc 35.

Alpský lyžař Jan Zabystřan uspěl v obřím slalomu

Dostopy odstartovali chlapci i dívky. Pěkným výkonem se na desetikilometrové trati uvedl dvanáctý Lukáš Slavík. Jako 21. doběhl do cíle Karel Machač, 36. Jan Pechoušek, 56.Jiří Mánek. Mezi děvčaty se na trati 7,5 km nejvíce dařilo Markétě Lubinové na 25. místě. Zuzana Staňková skončila 31., Kateřina Janatová 34. a Tereza Beranová 51.

V severské kombinaci vynikl na dvanáctém místě Ondřej Pažout. Do první dvacítky se vešel i David Zemek (17.) a Jan Vytrval (19.). František Slavík skončil 38. Reportáž o severské kombinaci najdete zde.

Individuální závody za sebou mají i snowboardcrossaři. Nejlepší z Čechů byl Matouš Koudelka, který skončil ve čtvrtfinále. Jan Ambrož, Marek Diviš, Adam Počinek a mezi dívkami Amálie Švabíková, Sára Veselková, Anna Janisová a Kateřina Louthanová neprošly přes osmifinále.

Kompletní výsledky prvního dne olympijského festivalu najdete zde.