Loterijní odvody 2014: 444 milionů na sportování mládeže

Provozovatelé loterií a kurzových sázek odvedli za uplynulý rok na sportování mládeže téměř 444 milionů korun. Z poslední splátky za čtvrtý kvartál 2014 ČOV rozděluje sportovním svazům, České obci sokolské a Českému paralympijskému výboru přes 152 milionů.

„Chci poděkovat všem společnostem, které využily možnosti darovat část svých tzv. loterijních odvodů na sportování mládeže. Je velmi potěšující a zároveň zavazující, že všichni provozovatelé loterií a kurzových sázek tímto způsobem podporují sport maximální možnou částkou, jakou jim platná legislativa povoluje,“ řekl předseda ČOV Jiří Kejval. V současnosti mají loterijní společnosti zákonem předepsané dílčí odvody ve výši 20 procent. Podle novely platné od ledna 2014 mohou tyto odvody formou slevy snížit až na 15 procent o částku, kterou poskytnou jako peněžitý dar Českému olympijskému výboru.

„Podařilo se nám z loterijních odvodů získat zhruba o 40 milionů víc, než byly naše realistické odhady pro rok 2014. Neprofesionálnímu sportu mládeže se tak dostalo finanční injekce, která je v dnešní době velmi potřebná,“ doplnil místopředseda ČOV Libor Varhaník s tím, že s loterijními společnostmi bude ČOV spolupracovat i nadále a letošní splátky budou stejně jako loni rozděleny vždy po uplynutí jednotlivých čtvrtletí.

Splátky ČOV transparentně dělí v souladu s Pravidly pro čerpání finančních příspěvků z prostředků darovaných ČOV ze strany loterijních společností. Přesné rozdělení loterijních odvodů za rok 2014 najdete na internetu.