Olympijský magazín v nové podobě

Jediný evropský magazín mapující olympijské dění dostal po necelých čtyřech letech nepřetržitého vysílání novou grafiku a obsahovou náplň. Společný projekt Českého olympijského výboru a České televize nesoucí název Olympijský magazín mohou diváci v premiéře na programu ČT Sport sledovat každou středu.

„Po 181 odvysílaných dílech si tento pořad zasloužil nový obal. Přeji všem divákům, aby se jim líbily jak grafika, tak nové rubriky,“ vzkázal dramaturg a moderátor pořadu Petr Svěcený. Další hry sice budou až za dva roky v Rio de Janeiru, ovšem olympijský svět pracuje s velkým

časovým předstihem a momentálně prochází zásadními změnami. „Snažíme se divákům přinášet zajímavé a užitečné informace, které mají přesah i do jiných než výhradně sportovních témat a zároveň veřejnosti ukázat, že olympijský svět není jen o vrcholovém sportu, ale čím dál víc také o tom neprofesionálním. Samozřejmě vždy je a bude pro televizní kamery atraktivní nahlédnout do zákulisí příprav a života vrcholových sportovců,“ doplnil Svěcený.

Nová není jen do modra zabarvená grafika odrážející v časovém sledu bohatou historii her, ale také rubriky. Obsahem každého dílu jsou reportáže vzdávající hold trenérům mládeže, představování neolympijských sportů, aktuální rozhovory se zajímavými hosty, pravidelné setkávání významných českých osobností v určitém sportu, které od sebe dělí generace, a v neposlední řade sonda do světa umění. „Z rubriky Sport v umění, si troufnu tvrdit, se stává unikátní ucelená sbírka uměleckých děl se sportovním zaměřením napříč hudbou, sochařstvím, malířstvím, literaturou nebo fotografií,“ upozornil na jednu z letošních novinek Svěcený.

Všechny díly Olympijského magazínu jsou k dispozici také online v iVysílání České televize.