Česko sportuje přináší souhrn skoro 800 sportovních akcí pro veřejnost

Web ceskosportuje.cz/nabory premiérově nabízí souhrn sportovních akcí pro veřejnost od atletiky po frisbee. Společná aktivita Českého olympijského výboru a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy podrobně mapuje za pomoci nadšenců a dobrovolníků ze všech krajů republiky sportovní nábory různých klubů a dny otevřených sportovišť.

Pojďte sportovat!

„Vítáme všechny aktivity, jakýkoliv projekt, díky nimž bude veřejnost sportovat. Proto děkujeme všem, kteří se s námi do příprav pustili,“ ocenil zapojení veřejnosti sportovní ředitel ČOV a majitel dvou zlatých olympijských medailí z roku 1996 Martin Doktor. Upozornil také na fakt, že v ČR se pravidelně hýbe jen necelá třetina obyvatel. Děti pak mohou trpět různými nemocemi pohybové a dýchacího ústrojí, diabetem 2. typu, mít psychické problémy atd. „Pasivní životní styl je u nás vlastní dospělým i mladým. Například až 40 procent dětí tráví před obrazovkou čtyři a více hodiny během pracovního dne. Hlavně u nich musíme vytvořit trvalý vztah k pohybu,“ zdůraznil.

„Chtěli jsme, aby si každý mohl zkusit bezplatně jakýkoliv sport poblíž svého bydliště a mohl se rozhodnout, který se mu zamlouvá nejvíce, nebo pro sebe najít novou aktivitu. Pokud se díky náborům a dnům otevřených sportovišť alespoň část lidí a hlavně dětí bude pravidelně hýbat, budu spokojený,“ upřesnil zapálený sportovec a zároveň ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek s tím, že pro něj například Česká obec sokolská představuje synonymum masového sportování všech generací. „V tělocvičnách si najdou vhodnou pohybovou aktivitu senioři i mládež, pro kterou ani není vhodné se do určitého věku specializovat výhradně na jediný sport,“ dodal Chládek.

Veřejnost může jednotlivé akce na adrese ceskosportuje.cz/nabory vybírat podle sportu a regionu. Ovládání je intuitivní na počítači, tabletu či chytrém telefonu. V současnosti web nabízí necelých 800 sportovních akcí po celé ČR, největší zastoupení (358 akcí) má aktuálně okres Praha. Další události je možné přidávat průběžně online.