Výstupy ze zasedání Výkonného výboru ČOV

Zákon o podpoře sportu

Jiří Kejval informoval o přípravách zákona o podpoře sportu. Všechny připomínky, které vzešly z nedávné veřejné rozpravy, zpracovala Legislativní rada ČOV a postoupí je Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy.

Národní olympijská centra

Libor Varhaník předložil zprávu o stavu příprav Národních olympijských center, která by měla vzniknout v šesti lokalitách po celé České republice. Srdcem se má stát Nymburk (atletika, fotbal, tenis, házená, volejbal, plážový volejbal, basketbal, sálové sporty, plavání, veslování, kanoistika, střelba, lední hokej, short-track, cyklistika). Další centra vzniknou v Račicích a Praze – Troji (veslování, rychlostní kanoistika, vodní slalom), Harrachově (severská kombinace, skoky na lyžích, alpské lyžování, běh na lyžích, akrobatické lyžování, snowboarding), Novém Městě na Moravě (biatlon, běh na lyžích, horská kola, rychlobruslení), Ostravě (atletika, fotbal) a Prostějově (tenis, volejbal).

NOC zásadně zefektivní přípravu reprezentantů zimních i letních sportů. Zároveň budou sloužit široké veřejnosti. ČOV předal veškeré podklady MŠMT, které nyní zpracovává materiál pro jednání Vlády ČR.

Uznávání a schvalování svazů jako členů ČOV

Sportovní svazy řídící jednotlivé sporty se mohou začlenit do oficiální struktury českého sportu a Českého olympijského výboru. Výkonný výbor schválil pravidla, která najdete zde.

Hodnotící kritéria k návrhu podpory TOP mezinárodních sportovních akcí na rok 2015

Komise mezinárodních vztahů ČOV připravila kritéria k návrhu podpory tzv. top mezinárodních sportovních akcí pro rok 2015. Po schválení výkonným výborem doporučí ČOV ministerstvu školství, aby tyto akce podpořilo. Podklady stahujte zde. Průběžný seznam TOP akcí do roku 2017 najdete zde.

Pravidla pro udělení záštit

Výkonný výbor schválil pravidla pro udělování záštit ČOV i předsedy ČOV. Stahujte zde.

Olympijské naděje pro Rio dostanou příspěvek na přípravu

Čtrnáct olympijských nadějí pro olympijské hry v Riu bude čerpat tzv. stipendia od Mezinárodního olympijského výboru na sportovní přípravu. Patří mezi ně například judista Lukáš Krpálek, atletka Anežka Drahotová či plavkyně Simona Baumrtová. Podrobnosti budou následovat.

Loterijní odvody pro „menší“ sporty

Výkonný výbor schválil rozdělení loterijních odvodů pro svazy mimo tzv. „TOP 80 MŠMT“. Další informace k odvodům z loterií na www.olympic.cz/financovanisportu.