Nanking 2014: České výsledky čtvrtého dne

YOG 2014
YOG 2014
1 Minuta čtení

Čtvrtý den Olympijských her mládeže získala česká výprava první medaili. Stříbro v napínavém finiši vybojovali veslaři Miroslav Jech a Lukáš Helešic na dvojce bez kormidelníka. Více zde.

Čeští cyklisté opět předvedli parádní představení. Jan Rajchart dojel v závodě horských kol třetí. Mezi děvčaty pak Barbora Prudková vyhrála s téměř dvouminutovým náskokem. Oba závodníci však medaile nezískali. Na Olympijských hrách mládeže se totiž sčítají výsledky cyklistů v silničních soutěžích, horských kolech i BMX za jednotlivé národy. Mezi ženami jsme před závěrečným silničním závodem na druhém místě, muži drží šestou pozici.

Černý den zažil český tenis. Medailové naděje Simona Heinová a Markéta Vondroušová vypadly po deblu i v singlech.

Smůlu měla střelkyně Tereza Přibáňová. V mezinárodní soutěži smíšených párů nenastoupil do závodu její vylosovaný kazašský kolega a oba byli diskvalifikování.

Stolní tenisté ve smíšené týmové soutěži Davide Reitšpies a Kristýna Štefcová porazili v prvním klání Austrálii 3:0.

Olympijská soutěž začala atletům. Tyčkařka Zuzana Pražáková s přehledem postoupila do finále výkonem 370 cm. Další kvalifikace s českou účastí jsou na programu ve čtvrtek.

Gymnastka Veronika Cenková ve víceboji skončila 14. Finálovou účast vybojovala i na kladině.

Basketbalisty 3x3 prohrály s Belgií 9:16 a dále bojují o postup ze skupiny. Jejich zápasová bilance je dvě vítězství a dvě prohry.