​Řešení případu cyklisty Kreuzigera se ujme Rozhodčí komise ČOV

Český olympijský výbor a Český svaz cyklistiky se dohodly, že případ cyklisty Romana Kreuzigera, jehož kvůli údajným nesrovnalostem v biologickém pasu z let 2011 a 2012 vyšetřuje Mezinárodní cyklistická unie (UCI), bude řešit Rozhodčí komise Českého olympijského výboru, nikoli Disciplinární komise ČSC. Umožňují to předpisy všech jmenovaných organizací.

„Jde nám o maximální transparentnost a nezávislé posouzení případu,“ uvedl Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru. Rozhodčí komise ČOV je nejvyšším národním orgánem, který se zabývá případy souvisejícími s možným porušením antidopingových pravidel. Proti jejímu rozhodnutí se lze odvolat k Mezinárodní sportovní arbitráži CAS.

Mezinárodní cyklistická unie UCI se na Kreuzigera obrátila kvůli údajným nesrovnalostem v biologickém pasu z let 2011 a 2012 poprvé loni. Elitní český silniční cyklista se bránil pomocí analýz expertů a dále závodil. Po dohodě se svým týmem však nestartoval na letošní Tour de France. Když se chtěl vrátit k závodění na srpnovém etapovém klání Kolem Polska, UCI mu dočasně zastavila činnost.

Zastavení činnosti potvrdila i Mezinárodní sportovní arbitráž CAS. Tento verdikt však nijak neovlivňuje řešení samotného případu, které je nyní v kompetenci Rozhodčí komise ČOV.

@Olympijský tým: *Swipe ➡️ pro video* PŘEPIŠTE DĚJINY... Tolik dvojek? Neuvěříte tomu, co se skrývá na konci zlatého příběhu z Nagana. @narodnitym #cestazazlatem #olympiadavpekingu #czechteam instagram.com/p…