Rozjet se na kanoi? Žádná legrace! Doktor prohrál sázku jen s koučem olympijské vítězky Samkové

Dvojnásobný olympijský vítěz v rychlostní kanoistice Martin Doktor držel u mola račického kanálu loď, v níž vkleče balancoval krasobruslař Tomáš Verner. „Ještě mě nepouštěj,“ volal někdejší mistr Evropy. Dobře věděl proč. Jakmile Doktor kanoi pustil, Verner se poroučel do vody. A prohrál tak sázku z olympijských her v Soči.

Tam se Doktor jako sportovní ředitel Českého olympijského výboru dohadoval s několika sportovci a trenéry o tom, že rozjet se na závodní kanoi není žádná legrace. A tak na Vernera, ale také na skikrosaře Tomáše Krause nebo snowboardové trenéry Marka Jelínka a Jakuba Flejšara čekaly ve středu v Račicích lodě stejného typu, na kterém Doktor závodil na olympijských hrách v Aténách 2004.

„Tahle loď je nějaká vratší než moje,“ řekl Doktor, když ukazoval zhruba desítce adeptů na vykoupání, jak se do lodě správně nasedá.

„Tím nás všechny vyděsil,“ dodal Tomáš Verner.

Doktor se pak jen rozesmál, když se s radami dostal až do bodu, který předpokládal, že se někdo z jeho protivníků v sázce pořádně rozjede. „Jen jestli nám schválně neradí špatně,“ pronesl Jakub Flejšar, trenér Evy Samkové, olympijské vítězky ve snowboardcrossu.

Doktor ukazoval, jak v lodi umístit nohy i jak se pádlem přidržet u mola.

„Jak se jezdí rovně?“ padl dotaz.

„Spíš jak se jezdí,“ zazněla odpověď z davu, v němž přihlíželi školáci, ale i reprezentační kajakáři včetně bronzových olympijských medailistů Daniela Havla a Lukáše Trefila.

Marek Jelínek příliš rad nepotřeboval. Kouč Evy Samkové využil gymnastickou průpravu i zkušenosti kaskadéra, udělal pár kraťoučkých záběrů a pak se dokonce pořádně rozjel. Napodruhé Jelínek dokonce vykroužil na kanoi celé kolečko.

„Je dobrej. Málokdy se vidí, že by někdo dojel napoprvé takhle daleko. Prohrál jsem basu piv, ale několik jsem jich vyhrál,“ říkal Doktor.

Balení piv do Račic rovnou přivezl Tomáš Verner. „Jel jsem sem s odhodláním, ale sázka je sázka. Člověk si myslí, že už je stabilní, ale voda vytváří divné prostředí. Proto ji máme radši zmrzlou,“ říkal krasobruslař a otáčel se na Kateřinu Novotnou. „Bylo to těžší, než jsem si myslela,“ dodávala rychlobruslařka na krátké dráze.