​Trenérem roku je Petr Novák

Unie profesionálních trenérů Českého olympijského výboru vyhlásila v pražském Studiu Ypsilon trenéra roku. Stal se jím rychlobruslařský kouč Petr Novák. Do síně slávy vstoupilo osm osobností včetně hokejové legendy Ivana Hlinky in memoriam.

„Moc si toho vážím. Především v individuálních sportech se v minulosti o trenéry nikdo příliš nezajímal. Děkuji unii, že se to rozhodla změnit. Rád bych poděkoval i Martině Sáblíkové, bez ní bych cenu nezískal,“ řekl Petr Novák.

Trenéry roku se stali Novák, Vrba a Navrátil

Petr Novák dovedl rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou již k pěti olympijským medailím a deseti titulům mistryně světa. Fotbalový kouč Pavel Vrba, nynější trenér reprezentace, slavil s plzeňským týmem úspěchy v domácí soutěži i v evropských pohárech. V anketě bral druhé místo. Na třetím místě skončil Jaroslav Navrátil, který stál v čele českých tenistů, obhájců vítězství v Davis Cupu. O nejlepších a jejich pořadí hlasovali sami trenéři.

Do Síně slávy UPT přibylo osm legend

Unie profesionálních trenérů, jež vznikla před víc než rokem a první galavečer prožila loni v květnu v kině Ponrepo, také uvítala další členy v Síni slávy. Do ní byli uvedeni (abecedně řazeno) Karel Brückner (fotbal), Marie Čermáková (plavání), Pavel Doležel (cyklistika), Bedřich Dvořák (kanoistika), Ivan Hlinka (hokej, in memoriam), Pavel Petera (basketbal, in memoriam), Jan Vrabel (atletika) a Jiří Zerzáň (házená).

Ministr ocenil první trenéry medailistů ze Soči

Trenéry–objevitele ocenil ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek, a to ve společnosti sportovců, u jejichž začátků dotyční stáli v jejich raném mládí.

O Unii profesionálních trenérů

Unie je dobrovolným sdružením, do nějž zatím vstoupilo sedm desítek trenérů z řady sportovních odvětví – od alpského lyžování přes basketbal, fotbal, atletiku, hokej až například po softbal. Trenérským profesionálům s nejvyšším možným vzděláním v daném sportovním svazu, kteří se zavázali dodržovat standardy chování ve vztahu ke sportovci, zaměstnavateli, kolegům, rozhodčím i soupeři, poskytuje servis v oblasti práva, metodiky i zdravotní péče.

www.olympic.cz/treneri

Profily laureátů Síně slávy a nejlepších tří trenérů za rok 2013

@Olympijský tým: Medaile jsou doma! Poslední část výpravy se vrátila z Olympijských her mládeže ve čtvrtek odpoledne na letiště do Kbel. A mezi sportovci se třpytily hned 3 medaile! @diankacholenska ⛷ @stepanka_ptackova a Vít Chabičovský Vítejte zpět! @lausanne2020 @ceskelyzovani @ceskycurling #yog2020 #budoucnostsportu instagram.com/p…