Do Olympijského víceboje se přihlásilo téměř 550 škol

Téměř 550 zákadích škol z celé České republiky se zaregistrovalo do Olympijského víceboje. Přesně 150799 školáků se tak pustí do šesti disciplín, jež jim mohou přinést nejen radost z pohybu, ale také květnovou návštěvu hvězdných sportovců v rámci Olympijských hlídek.

Právě o ni se do konce dubna bojuje v rámci průběžného hodnocení. Do každé z úspěšných škol by měl dorazit jeden z amasadorů projektu, tedy biatlonistka Veronika Vítková nebo kajakář Vavřinec Hradilek, olympijští medailisté.

Prvních 140 škol, jež se přihlásily do projektu Olympijského víceboje, už obdrželo sady sportovního vybavení. Další náčiní v hodnotě 300 tisíc korun si rozdělí šest nejaktivnějších vzdělávacích institucí.

Soutěží se například v hodu kriketovým míčkem, v běhu, skoku do dáky či shybech. Důležitý není výsledek, ale účast a snaha rozhýbat děti v hodinách tělocviku i mimo ně.

Pro školy připravujeme nový administrační systém pro zapisování výsledků.

Olympijský víceboj se tak může rozběhnout naplno.

Více o Česko sportuje a Olympijském víceboji.

@Olympijský tým: 10 běžců, hromadný start, ostré zatáčky nebo třeba “velbloudí hrb” Seznamte se s novinkou! instagram.com/p…
@Olympijský tým: Buď PRVNÍ! A podívej se s námi do olympijské vesnice v @tokyo2020 zde se budou sportovci často potkávat v obchůdku, na kávě a také těsně před startem Her během uvítacího ceremoniálu všech výprav! #czechteam #socialhub #wood #olympicvillage instagram.com/p…