​FOTO: Olympioniky na Letné přivítaly davy fanoušků

Závěrečný olympijský den přilákal do Olympijského parku na Letné rekordní počet návštěvníků, který se blížil hranici téměř 40 tisíc. Všichni si naplno užívali poslední sportování v parku a už se pomalu těšili na večer. Do parku měli dorazit čeští olympionici včetně našich „zlatých“ – Evy Samkové a Martiny Sáblíkové.

Autobus plný úspěšných českých olympioniků přijel na Letnou po šesté hodině večerní a natěšení olympionici se rychlými kroky přesunuli do stanu, ve kterém proběhl přípitek a slavnostní rozkrojení olympijského dortu. Poté za doprovodu několika desítek dobrovolníků vyrazili na hlavní pódium, u kterého se tísnilo na sedm tisíc fanoušků.

A bylo veselo. Skandovalo se a tleskalo. Bezpochyby největší aplaus sklidily zlaté medailistky Eva s Martinou. I v navazující veřejné tiskové konferenci se jich týkalo nejvíce dotazů. Po společném sfouknutí olympijského ohně v parku se dočkali i věrní fanoušci, kteří si na autogramiádě nechali podepsat fotky nebo diáře.

@Olympijský tým: *Swipe ➡️ pro video* PŘEPIŠTE DĚJINY... Tolik dvojek? Neuvěříte tomu, co se skrývá na konci zlatého příběhu z Nagana. @narodnitym #cestazazlatem #olympiadavpekingu #czechteam instagram.com/p…