Slavnostní otevření Olympijského parku: Letnou ozdobí sportovní hvězdy i ohňostroj

Den před zahájením zimních olympijských her v Soči čeká sportovní fanoušky ještě jeden ceremoniál. V Praze se totiž dnes slavnostně otevře Olympijský park Soči–Letná 2014, kde si v průběhu olympiády budou moci děti i dospělí zasportovat a zároveň sledovat, jak si vedou reprezentanti v Rusku.

„Prošel jsem si park ještě v předvečer otevření a odcházel jsem nadšený. Bude to úžasný zážitek,” řekl Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru.

Park se ve čtvrtek otevře již v 16 hodin, vstup je v tento den zdarma pro všechny návštěvníky. O hodinu později odstartují dětské sportovní aktivity na hokejových hřištích a na biatlonové střelnici. Hlavní program zahajovací slavnosti začne v 18 hodin. Patřit do něj bude například vystoupení bubeníků, synchronizované bruslení či laserová show.

Svou roli sehrají i sportovní hvězdy včetně olympijských vítězů. Pozvání přijali například hokejový brankář Dominik Hašek, akrobat Aleš Valenta, běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová a Květa Jeriová–Pecková nebo mistryně světa v krasobruslení Radka Kovaříková. Chybět nebudou ani osobnosti politické scény včetně předsedy Senátu ČR Milana Štěcha, ministra školství Marcela Chládka a ministra vnitra Milana Chovance.

Večer ozdobí ohňostroj a také koncert skupiny PORTLESS. Sportovní atrakce budou v provozu. V Olympijském parku, který je večer scénicky nasvětlen, si zájemci mohou vyzkoušet bruslení v ledovém parku, běžkařský okruh s laserovou biatlonovou střelnicí, curlingovou plochu, k dispozici jsou i dvě hokejová hřiště nebo snowpark.

„Těšíme se na každého návštěvníka, který si přijde zasportovat a nebude olympionikům fandit jen z gauče,” dodal Jiří Kejval. “A také pevně věřím, že pro děti bude návštěva parku impulsem k tomu, aby u sportu zůstaly po celý život.”

Olympijský park bude následně od pátku 7. ůnora otevřen každý den do 23. února od 9 do 22 hodin, přičemž v dopoledních hodinách budou sportoviště vyhrazena zejména školákům. Dění v Soči návštěvníkům neunikne díky velkoplošným obrazovkám a informačním panelům.

Podrobnosti o programu a další užitečné informace lze najít na www.olympic.cz/olympijskypark.