Konečný účet: do Soči pojede 88 českých sportovců

Poslední termín pro možné změny v nominaci skončil a Český olympijský výbor hlásí: na zimní hry do Soči pojede celkem 88 sportovců. To je o tři více, než kolik na svém zasedání minulý týden schválilo Plénum ČOV.

Dodatečně se do týmu kvalifikovali ještě běžci na lyžích Dušan Kožíšek a Klára Moravcová a skikrosařka Andrea Zemanová.

Náhradníkem v týmu bobistů pak bude Jan Stokláska. Těm se kromě čtyřbobu podařilo kvalifikovat i dvojbob.

Na všechny dodatečně nominované se dostalo díky přepočítání kvót, které po posledních závodech provedly mezinárodní lyžařské a bobové federace.

V české výpravě je i akrobatický lyžař Marek Skála. Ten prožil trochu adrenalinový týden, protože nejprve z nominace vypadl, ale pak se do ní zase vrátil.

Jedenatřicetiletý Kožíšek pojede už na své třetí hry, závodil v Turíně 2006 i ve Vancouveru 2010, kde byl šestý ve sprintu dvojic. Jednadvacetiletá Zemanová stejně jako o čtyři roky starší Skála naopak budou olympijskými nováčky.

Další změnou je také to, že Šárka Pančochová dostala možnost jet vedle slopestylu také U-rampu.

„Jsme rádi, že se náš tým rozšířil. Pro sportovce jsou olympijské hry vrchol kariéry a mladí závodníci díky nim získají další zkušenosti a motivaci se zlepšovat,“ říká šéf olympijské mise Martin Doktor.

Zimní olympijské hry v Soči se uskuteční od 7. do 23. února.

Foto v záhlaví: Jiří Koliš

@#eyof2019: #eyof2019#czechteam instagram.com/p…
@Lukostřelba: Čeští reprezentanti jsou na soustředění ve Werner and Iris centru. Dnes měřili kvalitu šípů a natáčeli své výstřely rychloběžnou kamerou. Na videu sledovali průlet šípů kolem butonu a zjišťovali, zdali jim šípy proletí kolem bez dotyku. Jinak mají na programu dvoufázové lukostřelecké tréninky a věnují se i běhu. facebook.com…
@J_Kulhavý: 1st and 2nd stage checked ☀️ facebook.com…
@Softball: „Don’t stop believing!“ Loni na jaře ani netušila, zda se kvůli svému zranění vůbec ještě vrátí v té sezóně na hřiště. Nakonec však Dominika Rampáčková přispěla k historickému úspěchu Snails Kunovice v české Extralize a přebrala i cenu nejužitečnější hráčky play-off! softball.cz/article.php?sid=4818&tbl_stories=stories