Hokejisté znají čísla dresů. Jágr s 68, Voráček ustoupil Nedvědovi

Národní hokejový tým zveřejnil čísla dresů a program před ZOH v Soči. Hráči z Evropy odlétají do Ruska 6. února olympijským speciálem.

Hokejisté české reprezentace se na olympijském turnaji v Soči představí s následujícími čísly: 1 Jakub Kovář, 31 Ondřej Pavelec, 53 Alexander Salák – 2 Marek Židlický, 3 Radko Gudas, 5 Ladislav Šmíd, 7 Tomáš Kaberle, 8 Michal Barinka, 23 Zbyněk Michálek, 25 Lukáš Krajíček, 32 Michal Rozsíval – 9 Milan Michálek, 10 Roman Červenka, 11 Martin Hanzal, 12 Jiří Novotný, 14 Tomáš Plekanec, 17 Vladimír Sobotka, 18 Ondřej Palát, 26 Patrik Eliáš, 46 David Krejčí, 67 Michael Frolík, 68 Jaromír Jágr, 83 Aleš Hemský, 89 Jakub Voráček, 93 Petr Nedvěd.

„Všichni mají čísla, s nimiž v reprezentaci nebo v klubu obvykle nastupují, v některých případech jsme preferovanou volbu pro jistotu ověřovali i po telefonu,“ uvedl hospodář národního mužstva Zdeněk Šmíd. „Jediná duplicita nastala u třiadevadesátky, kterou nosí na dresu Petr Nedvěd a Jakub Voráček. V takovém případě platí nepsané pravidlo, že právo první volby má zkušenější hráč.“

Již v pondělí 20. ledna 2014 bylo do Soči letecky vypraveno jedenáct velkých beden s helmami, bruskou, sušáky, ručníky, náhradními noži, léky a potravinami do kabiny, jako jsou káva, čaj, iontové nápoje či oblíbené tatranky. Turnajové a tréninkové dresy, stejně jako hokejové kalhoty obdrží výprava přímo v Soči, hokejky, brusle nebo chrániče si hráči přivážejí s sebou.

Hospodář, kustodi a maséři národního mužstva Zdeněk Šmíd, Petr Ondráček a Jaroslav Kugler odletí do dějiště olympijského turnaje v úterý 4. února 2014, aby před příletem hráčů vše připravili.

Trenéři a další členové realizačního týmu spolu s osmičkou hráčů působících v evropských soutěžích (Jakub Kovář, Alexander Salák; Michal Barinka, Tomáš Kaberle, Lukáš Krajíček; Roman Červenka, Petr Nedvěd a Jiří Novotný) odlétají ve čtvrtek 6. února 2014 v 9:05 hodin ráno olympijským speciálem z letiště Kbely.

Hráčům působícím v KHL začíná olympijská přestávka 30. ledna 2014 a před zahájením turnaje se budou připravovat individuálně, většinou v klubech, v nichž v minulosti působili. Hráči z nejvyšší domácí soutěže nastoupí v extralize naposledy 4. února 2014.

@Olympijský tým: Medaile jsou doma! Poslední část výpravy se vrátila z Olympijských her mládeže ve čtvrtek odpoledne na letiště do Kbel. A mezi sportovci se třpytily hned 3 medaile! @diankacholenska ⛷ @stepanka_ptackova a Vít Chabičovský Vítejte zpět! @lausanne2020 @ceskelyzovani @ceskycurling #yog2020 #budoucnostsportu instagram.com/p…