Týden v českém sportu: Plavkyně Baumrtová lovila evropské medaile

Oficiální
Oficiální
3 Minuty čtení

Plavkyně Simona Baumrtová zářila na evropském šampionátu plavců – ve třech individuálních startech získala tři medaile! Na znakařské padesátce získala titul v českém rekordu 26,26 sekundy, na dvojnásobné trati stříbro, stejně jako na dvoustovce. České úspěchy navíc podtrhla bronzová štafeta opět v čele s Chomutovskou závodnicí.

„Jsem moc spokojená. Doufala jsem, že se to takto povede. Ale ty časy, ty byly nad očekávání, hlavně stovka, to je velké překvapení. Poprvé pod 57 sekund,“ citoval ji server idnes.cz. Česká štafeta potom v polohovém závodu na 4x50 metrů skončila bronzová.

Biatlonista Ondřej Moravec obsadil druhou pozici ve sprintu SP ve francouzském Annecy. Gabriela Soukalová skončila čtvrtá ve stíhacím závodě.

České florbalistky se nakonec medaile z domácího světového šampionátu v Brně a Ostrravě nedočkaly. V semifinále podlehly favorizovaným Švédskám, které celý turnaj vyhrály, jednoznačně 2:9. V boji o bronz je potom v prodloužení porazily Švýcarky 4:3. „Je to velké zklamání. Bylo to o tom, že jsme naši hru začaly hrát až ve třetí třetině. Začaly jsme dávat góly, ale to bylo pozdě,“ uvedla pro idnes útočnice Eliška Krupnová.

Na univerziádě se prosadily dvě české favoritky, snowboardcrossařka Eva Samková i rychlobruslařka Martina Sáblíková na trati 3000 metrů zvítězily. Skikrosař Jiří Čech získal bronz, snowboardcrossařka Kateřina Chourová stříbro.

Běžec na lyžích Petr Novák byl v dálkovém běhu La Sgambeda v Itálii druhý za Norem Northugem. Martin Koukal doběhl šestý.

Češti curleři si na olympiádě v Soči nezahrají. V rozhodujícím utkání kvalifikace ve Füssenu podlehli Američanům 5:8. Nedařilo se ani curlerkám.

Beachvolejbalisté Přemysl Kubala s Janem Dumkem byli na turnaji v Durbanu čtvrtí. Tímto výkonem vyrovnali nejlepší české umístění ve Světovém okruhu.

Ze sportovního programu tohoto týdne

Pondělí 16. prosince

• Novi Sad: MS v házené žen – osmifinále: Norsko – Česko (20:15).
  • Trento: zimní Světová univerziáda.

Úterý 17. prosince

• Prostějov: volejbalová Liga mistryň – 6. kolo: Agel Prostějov – Eczacibasi VitrA Istanbul (18:00).
  • Zellik: Vyzývací pohár volejbalistů – odveta 3. kola: ASSE Lennik – Volejbal Brno (20:30).
  • Brno: Vyzývací pohár volejbalistek – odveta 3. kola: KP Brno – Zarečie Odincovo (18:00).
  • Courchevel: SP ve sjezdovém lyžování – slalom ženy (10:30 a 13:30).

Středa 18. prosince

• Brno: Evropská ligá basketbalistek – skupina H: BK IMOS Brno – Fenerbahce Istanbul (18:00).
  • Č. Budějovice: Volejbalová Liga mistrů – 6. kolo: Jihostroj České Budějovice – Budvanska Rivijera Budva (18:00).
  • Quakenbrück: Evropský pohár basketbalistů – skupina A: Quakenbrück – ČEZ Basketball Nymburk (19:30).
  • Salamanca: Evropská liga basketbalistek – skupina C: Salamanca – ZVVZ USK Praha (20:30).
  • Rentis: volejbalová Liga mistrů – 6. kolo skupiny B: Olympiakos Pireus - VK Ostrava (17:00).
  • Srbsko: MS v házené žen – čtvrtfinále.
  • Kravaře: příprava hokejistů do 18 let: Česko – Rusko (17:00).