Týden v českém sportu: Biatlonisté rozjeli sezonu triumfem v SP

Oficiální
Oficiální
3 Minuty čtení

Skvělým způsobem se do olympijské sezony „zakousli“ čeští biatlonisté. Smíšená štafeta Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Zdeněk Vítek a Ondřej Moravec totiž v Östersundu vyhrála závod Světového poháru, když zdolala Nory a Ukrajince. „Perfektní start sezony,“ vystihl pocity ve vysílání ČT trenér Ondřej Rybář.

Veronika Vítková předávala Gabriele Soukalové ze druhého místa, která tuto pozici udržela i při předávce do mužské části závodu. Jako druhý předával ještě Zdeněk Vítek do posledního úseku Ondřeji Moravcovi, který z poslední střelnice vyjel na prvním místě.

Skokan na lyžích Jakub Janda skončil v úvodním závodu SP v Klingenthalu na 12. místě. Kvůli počasí se závodilo jen na jedno kolo. V závodě družstev bylo české kvarteto Jakub Janda, Lukáš Hlava, Jan Matura a Čestmír Kožíšek sedmé.

V Antarktidě zářil maratonec Petr Vabroušek: nejprve na ledovci Union Glacier vyhrál 9. ročník tamního maratonu (3:34:47) a dva dny poté ve dvanáctistupňovém mrazu i také ultramaraton na 100 kilometrů. Navíc přidal i traťový rekord (11:21:46).

Ve třetím závodě Světového poháru v cyklokrosu v Koksijde byl nejlepší z Čechů 18. Lubomír Petruš. Vyhrál Belgičan Albert. Na MS v sálové cyklistice skončili Češi dvakrát čtvrtí: Petr Skoták s Pavlem Šmídem v kolové a Andrea Petříčková s Ivou Valešovou v krasojízdě dvojic.

Ze sportovního programu tohoto týdne

Pondělí 25. listopadu

• Stavanger: ME v curlingu – muži: Česko – Finsko (14:00), ženy: Česko – Lotyšsko (9:00 ) a Skotsko – Česko (19:00).

Úterý 26. listopadu

• Prostějov: volejbalová Liga mistryň – skupina D: Agel Prostějov – Schweriner SC (18:00).
  • Stavanger: ME v curlingu – muži: Česko – Skotsko (8:00) a Francie – Česko (16:00), ženy: Česko – Švýcarsko (12:00) a Norsko – Česko (20:00).
  • Calgary: SP v jízdě na bobech.

Středa 27. listopadu

• Manchester: fotbalová Liga mistrů – skupina D: Manchester City – FC Viktoria Plzeň (20:45).
  • Praha: Evropská liga basketbalistek – skupina C: ZVVZ USK Praha - Galatasaray Istanbul (18:00).
  • Brno: Evropská liga basketbalistek – skupina B: BK IMOS Brno – Montpellier (18:00).
  • Záhřeb: Evropský pohár basketbalistů – skupina A: Cibona Záhřeb – ČEZ Basketball Nymburk (18:00).
  • Stavanger: ME v curlingu – muži: Česko – Norsko (9:00), Česko – Lotyšsko (19:00), ženy: Česko – Německo (14:00).
  • Östersund: SP v biatlonu – vytrvalostní závod 15 km ženy.
  • Stockholm: turnaj World Tour ve stolním tenisu.
  • Fuenlabrada: kvalifikační utkání MS ve fotbale žen: Španělsko – Česko (20:00).

Čtvrtek 28. listopadu

• Liberec: fotbalová Evropská liga – skupina H: Slovan Liberec – Freiburg (19:00).
  • Stavanger: ME v curlingu.
  • Kuusamo: SP ve skocích na lyžích –kvalifikace (19:00).

Pátek 29. listopadu

• Kuusamo: SP v běhu na lyžích – sprint klasicky ženy i muži (13:30).
  • Kuusamo: SP ve skocích na lyžích – muži (16:00).
  • Beaver Creek: SP v sjezdovém lyžování – sjezd ženy (18:45).
  • Astana: SP v rychlobruslení.
  • Östersund: SP v biatlonu – sprint 7,5 km ženy).
  • Tokio: Grand Slam v judu.
  • Stockholm: Turnaj World Tour ve stolním tenisu.

Sobota 30. listopadu

• Londýn: boxerský zápas o titul profesionálního mistra Evropy v těžké váze: Ondřej Pála – Dereck Chisora.
  • Kuusamo: SP v severské kombinaci (8:45 a 13:30).
  • Kuusamo: SP v běhu na lyžích: 5 km klasicky ženy (10:00), 10 km klasicky muži (11:30).
  • Kuusamo: SP ve skocích na lyžích – muži (17:00).
  • Östersund: SP v biatlonu – sprint 10 km muži.
  • Lake Louise: SP v sjezdovém lyžování – sjezd muži.
  • Beaver Creek: SP v sjezdovém lyžování – super-G ženy (18:45).
  • Winterberg: SP v jízdě na saních.