Mucha, olympionici a balet. Olympijská kolekce představena

Olympijská kolekce Alpine Pro je odtajněna, ve čtvrtek večer ji představil v pražském Obecním domě Balet Národního divadla. Oblečení pro Soči 2014 zdobí motiv inspirovaný secesním malířem Alfonsem Muchou. Kolekce je v prodeji na internetu i v obchodech po celé České republice.

Symbolické spojení: Sport a umění

Ve Smetanově síni vystoupil i první sólista souboru Alexander Katsapov. „Znovu propojujeme sport a kulturu. Po Londýně a Františku Kupkovi před námi ležela další výzva. Slovanský motiv pro nás má před olympiádou v Rusku symbolický význam,“ říká Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru.

Inspiraci kolekce odhalili olympionici spolu s Ivanem Lendlem už v dubnu letošního roku. Stala se jí první československá známka zobrazující Hradčany a rámovaná listy lípy.

„Věřím, že se sportovci budou cítit dobře a pohodlně. Listy ve tvaru srdcí představují lásku ke sportu. Snad jim oblečení pomůže k úspěchu a medailím,“ přeje si Václav Hrbek, spoluzakladatel Alpine Pro. V kolekci budou reprezentovat i čeští paralympionici.

Sportovci: Čistý design, odolné oblečení

„Miluju umění a sama maluju, proto mám pro olympijské kolekce slabost. Každá je inspirovaná jiným výtvarným směrem a má své kouzlo. Při focení jsem viděla oblečení pro Soči už před několika dny. Design je čistý, se silnou symbolikou,“ říká biatlonistka Gabriela Soukalová.

„Trávím trénováním a cestováním většinu času. Vím, co sportovci potřebují. Nedávno jsem podílela na freestyle vybavení Alpine Pro. Letos jsem se zapojila i do testování oblečení pro olympiádu. V Soči se budeme pohybovat ve dvou teplotních pásmech. Na oblečení kladu vysoké nároky, kolekce u mě obstála,“ pochvaluje si akrobatická lyžařka Nikola Sudová.

Špičková technologie – stříbro a kukuřice

Kolekci připravovali tři návrháři Alpine Pro včetně Lucie Kuříkové, která je podepsána už pod oblečením našich olympioniků ve Vancouveru 2010. Ztvárnění Muchova díla do vizuálního stylu připravil akademický malíř Milan Jaroš.

Olympionici budou v kolekci nastupovat při slavnostním zahájení, trávit volný čas a přebírat medaile. Část se vyráběla v České Republice. Ani nyní nechybí technologické vychytávky jako materiály z kukuřice a s molekulami stříbra. Vývoj trval přes rok.

Olympionici fasují výbavu od 17. ledna příštího roku, tedy den po schválení oficiální nominace plénem Českého olympijského výboru.

Olympijská kolekce – Soči 2014

  • Třetí kolekce od Alpine Pro (Vancouver, Londýn, Soči).
  • Kolekce čítá 25 položek pro ženy a 25 položek pro muže.
  • Olympionici se v kolekci představí na slavnostním zahájení, budou v ní přebírat medaile a trávit volný čas
  • V kolekci: zateplená i nezateplená bunda, zateplené i nezateplené kalhoty, vesta, mikina, rolák, funkční prádlo, bavlněná i funkční trika, pletené rukavice, čepice a šála, pásek, ponožky, cestovní taška, batoh, organizér, boty vysoké s membránou, sportovní boty nízké, pantofle, sluneční brýle.
  • Vzhledem ke klimatickým podmínkám mohou sportovci kombinovat zateplenou i nezateplenou variantu a stále budou vypadat stejně.
  • Produkty jsou vyrobeny z vysoce funkčních materiálů, které vyvíjeli společně sportovci (například boulařka Nikola Sudová) a návrháři Alpine Pro.
  • Za kolekcí stojí tři návrháři – Lucie Kuříková, Petra Jozífová a Patrik Nábělek. Motiv inspirovaný Alfonsem Muchou ztvárnil Milan Jaroš.
  • Kolekce je dostupná v celé České republice v síti Alpine Pro v cenách od 599 do 7199 Kč (38 míst a e-shop www.olympic.cz/kolekce ). V prodeji je krom kompletního vybavení pro sportovce i dalších 25 položek včetně dětského oblečení. Celkem 90 tisíc kusů pro fanoušky.

Fotky olympijské kolekce ke stažení:

Reklama

@Plavání: Dnes startuje v Budapešti MS juniorů, kde se představí 10 českých nadějí. Jak to vidí hlavní trenér týmu Roman Havrlant a dva medailisté z MEJ - Čejka a Hlobeň, se dočtete v přiloženém článku. Držíme všem palce! Článek - czechswimming.cz/index.php/9-tiskove-zpravy-verejne/1479-plavci-spolehaji-na-mistrovstvi-sveta-junioru-hlavne-na-znakare-jana-cejku Výsledky - omegatiming.com/2019/7th-fina-world-junior-swimming-championships-live-results Live přenos (7 eur - cca 180 Kč na celý měsíc) - finatv.live facebook.com…
@D_Rosolova: Myslím si, že mám tady hlavně fanoušky atletiky a tak budete mít ještě v živě paměti Jaroslava Bábu. Medailistu z Oh a jiných akcích. Určitě vám částo vytvořil úsměv pomoci medaile, teď by ho potěšilo, kdybyste mu mohli pomoci a vytvořit na oplátku úsměv mu. Jarda má dceru Rebeku, které bohužel osud moc nepřál. V době těhotenství jeho manželky, Rebece diagnostikovali rozštěp páteře. Rodiče se nedali a začali bojovat! Ještě ve 24 týdnu těhotenství odjeli do Belgie, kde Rebeku operovali. Rebeka přišla na svět o dva týdny později. Nyní na první pohled vypadá jako zdravá holčička, bohužel tomu tak není. Po několika operacích zůstala Rebeka od kolínek ochrnutá úplně, od kyčlí to není 100%. Musí podstupovat řadu rehabilitací, které bohužel nejsou nejlevnější. Jeden rok vyjde cca na 250tisic. Může se zdát, že Jarda jako medailista a úspěšný atlet bude mít vystaráno. Tak to bohužel není, atletika prostě není sport, kde se točí miliony a jakmile skončíte nezbývá nic jiného, než nastoupit do práce jako každý jiný. Proto i já budu velice vděčná, když se rozhodnete pomoci i vy jemu. Transparenční účet jeho dcery je 4038394023/0800 Celý příběh najdete na www.rebekababova.eu Moc děkuji! facebook.com…
@Olympijský tým: Cena Gutha-Jarkovského patří za rok 2018 skvělé @esterledecka! O laureátovi ceny rozhodují sami sportovci, i proto si jí Ester dle svých slov obrovsky váží! Děkujeme za zážitky, STR! ❤️ #czechteam instagram.com/p…
@Korfbal: Nevíte o někom kdo by chtěl pomoc Korfbal klub Brno budovat brněnskou korfbalovou značku? korfbalbrno.cz/2019…
@Korfbal: KCC Sokol České Budějovice znají své soupeře v bojích o IKF Europa Cup . facebook.com…
@Korfbal: KCC Sokol České Budějovice znají své soupeře v bojích o IKF Europa Cup . facebook.com…
@N_Kucerova: #ĐẦM_THIẾT_KẾ GIÁ CỰC SỐC facebook.com/SXNiky…
@N_Kucerova: #ĐẦM_THIẾT_KẾ GIÁ CỰC SỐC facebook.com/SXNiky…
@Lukostřelba: V úterý 20. srpna 2019 se dorostenecký reprezentační tým představí v kvalifikaci Mistrovství světa v terčové lukostřelbě konaném ve španělském hlavním městě, Madridu. Nejistý start pravděpodobně čeká kadetku Elišku Novotnou, které zatím z letiště nedorazil kufr s lukem. Fanděte a sledujte aktuální výsledky českého týmu zde: worldarchery.org/competition/19874/madrid-2019-world-archery-youth-championships#/ #czecharchery #czechnationalteam #czecharcheryteam facebook.com…
@J_Janda: Mockrát děkuji všem organizátorům, dobrovolníkům, sponzorům, a dalším, kteří přiložili ruku k dílu, aby se 8. ročník Memoriálu Jiřího Rašky mohl uskutečnit! Vážím si toho. Také děkuji skokanům za skvělé výkony a fanouškům za super atmosféru! Už nyní se nemohu dočkat na další ročník, který určitě stejně jako ten letošní nabídne parádní podívanou! ⬇️Odkaz na článek o letošním memoriálu⬇️ tyden.cz/rubriky/sport/zimni-sporty/raskuv-memorial-blyska-se-na-lepsi-casy_529982.html?fbclid=IwAR32aGocm3sMd6EiBWMJrzfqXeNwlYip45xZm5QYs7cjhPPSVUJJ533VBGU tyden.cz/rubriky…
@Kolečkové bruslení: german-inline-cup.de/single-news/news/rennen-in-prag-159-leider-abgesagt/
@J_Dostál: 3 dny do MS Szeged 3 roky od LOH Rio 3 days to Szeged 3 years from Rio #countdown #dostalstyle #szeged2019 #riodejaneiro #canoesport facebook.com…
@Florbal: Jak zná kapitán Marek Fuchs svůj tým? Vyzkoušeli jsme ho z lídrů statistik minulé sezony v FBŠ Hattrick Brno
@Badminton: Čeští badmintonisté vítězství v úvodní den světového šampionátu v Basileji nepřipsali. V prvním kole vypadli singlisté Ludík i Mendrek a do dalších bojů nezasáhnou ani deblisté Janáček se Švejdou a Bášová s Fuchsovou. Přesto najdeme v dnešních zápasech pozitivní momenty. #TOTALBWFWC19 czechbadminton.cz…
@Basketbal: @hyundaicz Drive of the game z utkání proti Maďarsku patří @tomasatoransky #rvisejakolev #czechrepublicgotgame facebook.com…
Reklama