Týden v českém sportu: Jubilejní Primátorky vyhráli favorité z Dukly

Oficiální
Oficiální
2 Minuty čtení

Stý ročník veslařských Primátorek podle očekávání vyhrála pražská Dukla. Osma ve složení bratři Vetešníkové, Kopáč, Vraštil, Hanák, Pilc, Podrazil, Klang a kormidelník Hejdušek získala pro vojáky už 34. prvenství. Do hlavního finále se nepodívala posádka Cambridge, která nakonec skončila 6. V závodě skifařů se také prosadili favorité, olympijští medailisté Mirka Knapková a Ondřej Synek.

Na ME fourcrossařů v Leogangu obhájil Michael Měchura stříbro. Těsně pod stupni vítězů dojel mistr světa z roku 2010 Tomáš Slavík, mezi ženami byla z Češek nejlepší pátá Romana Labounková.

Třetí místo obsadil v závodě letní GP skokanů na lyžích v Almaty Antonín Hájek. V průběžném pořadí je devatenáctý, nejlepší z Česhů Čestmír Kožíšek drží průběžnou šestou pozici.

Volejbalistky na ME v Curychu prošly ze skupiny a dokonce sahaly po čtvrtfinále, ale v osmifinále s Francií jim štěstí nepřálo. Sice měly čtyři mečboly, ale nakonec padly 2:3. To mužům šampionát nevyšel vůbec. Tři zápasy, tři porážky s Bulhary, Rusy i Němci a pro české volejbalisty mistrovství Evropy v polské Gdyni skončilo.

Ze sportovního programu tohoto týdne

Pondělí 23. září

• Florencie: MS v silniční cyklistice: časovka juniorky (10:00), časovka muži do 23
  • Lima: MS ve sportovní střelbě (brokové zbraně). let (14:00).
  • Tahiti: MS v plážovém fotbale.

Úterý 24. září

• Florencie: MS v silniční cyklistice: časovka junioři (10:00), časovka ženy elite (14:00).
  • Lima: MS ve sportovní střelbě (brokové zbraně).
  • Dánsko/Polsko: ME volejbalistů – osmifinále.

Středa 25. září

• Florencie: MS v silniční cyklistice: časovka muži elite (13:15).
  • Dánsko/Polsko: ME volejbalistů – čtvrtfinále.

Čtvrtek 26. září

Pátek 27. září

• Florencie: MS v silniční cyklistice: silniční závod juniorky (8:30), silniční závod muži do 23 let (13:00).
  • Atény: ultramaratonský běh Spartathlon (245,3 km).

Sobota 28. září

• Florencie: MS v silniční cyklistice: silniční závod junioři (8:30), silniční závod ženy elite (14:15).
  • Kodaň: ME volejbalistů – semifinále.
  • Alicante: SP v triatlonu. Almaty:GP v judu.