Týden v českém sportu: Skifař Synek má z MS zlato, judista Krpálek bronz

Oficiální
Oficiální
3 Minuty čtení

Čeští veslaři na mistrovství světa v korejském Čchungdžu opět zářili. Ondřej Synek si v mužském skifu dojel pro zlatou medaili, Miroslava Knapková se po loňském olympijském triumfu musela spokojit s bronzovou medailí. Nestačila na Australanku Kim Crowovou a Emmu Twiggovou z Nového Zélandu.

Deblkanoisté Filip Dvořák a Jaroslav Radoň vybojovali na světovém šampionátu vDuisburgu dvě cenné bronzové medaile.. Vzávodě na 1000 metrů nestačili Češi pouze na posádky Maďarska a Ruska. Je to vůbec poprvé od dob olympijského triumfu Martina Doktora, kdy se Česká republika dočkala medaile zmistrovství světa volympijské disciplíně. Stejný kov přidali do sbírky i na poloviční neolympijské trati.

Judista Lukáš Krpálek získal na mistrovství světa vbrazilském Rio de Janeiru bronzovou medaili. Zásluhou zvládnutého souboje sJaponcem Takašim Onou tak navázal na dva roky starý úspěch zPaříže, kde vpolotěžké váze rovněž obsadil třetí příčku. Tentokrát mu vsemifinále vystavil stopku Nizozemec Henk Grol.

Překážkářka Zuzana Hejnová potvrdila svojí absolutní nadvládu nad všemi soupeřkami také na finálovém mítinku Diamantové ligy vCurychu. Prestižní seriál vyhrála jako třetí Čech vhistorii. V závodě na 400 m překážek skončila na třetím místě i Denisa Rosolová a pomyslný bronz bral také čtvrtkař Pavel Maslák. Koulař Ladislav Prášil obsadil vCurychu čtvrtou příčku.

Silniční cyklisté Zdeněk Štybar a Leopold König zazářili na prestižní Vueltě. Oba totiž vprůběhu týdne dokázali ovládnout jednu zetap. Cyklokrosový mistr světa Štybar zvládl nejlépe dojezd páteční sedmé etapy, König triumfoval jen o den později.

Český biker a olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý obsadil na světovém šampionátu v jihoafrickém Pietermaritzburgu páté místo. Favoritka ženského závodu Kateřina Nashová prožila nepovedený závod a sobrovskou ztrátou dojela až na 18. pozici.

Fotbalisté Viktorie Plzeň postoupili ve středu podruhé vklubové historii do milionářské Ligy mistrů. Se slovinským celkem NK Maribor totiž uspěli také vodvetě a vzákladní skupině si zahrají mimo jiné sobhájcem titulu Bayernem Mnichov. Slovan Liberec vevropské lize překvapivě vyřadil italské Udine a rovněž si zahraje skupinovou fázi soutěže.

Hokejová reprezentace zahájila přípravu na olympijské hry vSoči. Na Českých hrách však dokázala porazit pouze Rusko a zásluhou proher sFinskem a Švédskem nakonec skončila na turnaji poslední. Zvítězili stoprocentní Finové.

Ze sportovních událostí tohoto týdne

Pondělí 2. září

• New York: tenisový grandslam US Open.
  • Praha: Sraz fotbalové reprezentace před kvalifikačními zápasy s Arménií a Itálií.
  • Španělsko: cyklistický závod Vuelta – 10. Etapa.

Úterý 3. září

• Záhřeb: atletický mítink IAAF World Challenge.
  • Rovereto: atletický mítink EAA.
  • Mijagi: MS v travním lyžování.
  • Karlovy Vary: golfový turnaj PGA Tour.

Středa 4. září

• Mijagi: MS vtravním lyžování.
  • Cejle: ME vbasketbale mužů, ČR - Slovinsko (skupinová fáze).
  • Kortrijk: příprava volejbalistů před ME: Belgie - Česko.
  • Španělsko: cyklistický závod Vuelta – 11. etapa.

Čtvrtek 5. září

• Cejle: ME vbasketbale mužů (skupinová fáze).
  • Španělsko: cyklistický závod Vuelta – 12. etapa.
  • Různá místa: hokejová příprava: Třinec – Olomouc (17:00), Vítkovice – Poprad (17:00), Litvínov – Mladá Boleslav (17:30), Zlín – Trenčín (18:00).

Pátek 6. září

• Různá místa: hokejová European Trophy – Jižní divize: Sparta - Chomutov (18:30). Severní divize: Hradec Králové - Salcburk (17:30), Brno - Plzeň (18:00). Východní divize: Pardubice - Liberec (18:00).
  • Praha: kvalifikace o postup na fotbalové MS: ČR – Arménie (18:00).
  • Španělsko: cyklistický závod Vuelta – 13. etapa.
  • Schwerin: ME ve volejbale žen, ČR- Polsko (skupinová fáze, 20:00).
  • Brusel: Závěrečný mítink atletické Diamantové ligy.

Sobota 7. září

• Cejle: ME vbasketbale mužů, ČR - Španělsko (skupinová fáze, 14:30).
  • Krško: Grand Prix Slovinska, závod MS na ploché dráze
  • Schwerin: ME ve volejbale žen, ČR- Srbsko (skupinová fáze, 17:00).
  • Teplice nad Metují: Pátý závěrečný závod Českého poháru v maratonu horských kol
  • Španělsko: cyklistický závod Vuelta – 14. etapa.
  • Praha: mezinárodní závod v běhu na 10 km.

Neděle 8. září

• Různá místa: hokejová European Trophy – Severní divize: Plzeň - Brno (17:30), Salcburk – Hradec Králové (17:30). Východní divize: Liberec - Pardubice (17:00).
  • Cejle: ME vbasketbale mužů, ČR - Gruzie (skupinová fáze, 17:45).
  • Schwerin: ME ve volejbale žen, ČR- Bulharsko (skupinová fáze, 15:00).
  • Rieti: Atletický mítink IAAF World Challenge.
  • Španělsko: cyklistický závod Vuelta – 15. etapa
  • Nové Město nad Metují: Mistrovství ČR družstev vatletice.
  • Příbram: přípravné fotbalové utkání, 1. FK Příbram - ČR "21" (16:00).
  • Velká Chuchle: Zlatý pohár Elektrizace železnic Praha.