Kvitová urvala postup, Emmons dostala od fanoušků bramborovou medaili

Londýn 2012
Londýn 2012
1 Minuta čtení

Jedna z českých favoritek na medaili Petra Kvitová si může oddechnout. Zvládla 1. kolo olympijského tenisového turnaje a postoupila.

Dvě hodiny zápasila Kvitová na kurtu s Ukrajinkou Bondarenkovou a rozhodně nedostala nic zadarmo. První set vyhrála 6:4, ve druhém naopak 5:7 podlehla. Když se ve třetí sadě zdálo, že Petra jde za stavu 5:2 jasně za vítězstvím, Ukrajinka jí sebrala hru a zápas zdramatizovala. Při podání za stavu 5:4 ale Kvitová ukázala pevné nervy a zvítězila 6:4. „V prvních kolech bývám hodně nervózní,“ přiznala po zápase. Příště ji čeká Číňanka Pcheng Šuaj.

Naopak už v 1. kole skončil Tomáš Berdych, Belgičan Darcis ho vyprovodil dvakrát 4:6. „Letošní sezóna na trávě byla hodně nepovedená,“ hlesnul Berdych. Ve Wimbledonu totiž skončil v 1. kole i na červnovém grandslamu.

Obhajoba pekingského zlata nevyšla ve vzduchové pušce Kateřině Emmons, nakonec se musela spokojit s bramborovou medailí. „Jsem zvědavá, jestli mi ji někdo vyrobí,“ smála se. A dočkala se, dostala ji na díkuvzdání v Českém domě.

Formu naznačili oba čeští favorité ve skifu – Ondřej Synek mezi muži a Mirka Knapková mezi ženami vyhráli své rozjížďky. „Cítila jsem se velice dobře, tak uvidíme, jak na tom budu v dalších jízdách,“ řekla Knapková.

Český vlajkonoš Petr Koukal si notně zkomplikoval naděje na postup ze tříčlenné skupiny turnaje badmintonistů, když ho smetl Indonésan Hidajat dvakrát 21:8. Ze hry venku už je stolní tenistka Dana Hadačová, v 1. kole ji vyřadila Australanka Miaová. Mezi cyklisty byl Roman Kreuziger silničním závodě patnáctý.

Plážové volejbalistky Kristýna KolocováMarkéta Sluková vyhrály ve skupině C nad rakouskými sestrami Schwaigerovými 10:21, 21:13 a 15:13, naopak Lenka HáječkováHana Klapalová podlehly ve skupině A Němkám Katrin Holtwickové a Semmlerové 16:21 a 18:21.

Vstup do turnaje se nepovedl basketbalistkám, prohrály totiž s Čínou 57:66. „Je blbé, že jsme začali porážkou, ale musíme zvednout hlavy,“ řekl kouč Lubor Blažek.