Volejbalistky vstoupily do GP výhrou a dvěma porážkami

Oficiální
Oficiální
2 Minuty čtení

Při svém premiérovém startu ve světovém Grand Prix české volejbalistky dvakrát prohrály a jednou zvítězily. Na prvním turnaji v Santu Domingu nejprve zdolaly Portoriko 3:0, pak ale stejným poměrem podlehly evropským šampiónkám ze Srbska. V posledním duelu pak prohrály s domácím výběrem Dominikánské republiky 1:3.

Češky nyní čekají ještě další dva turnaje v Hongkongu a Japonsku. Do finálového turnaje postoupí z celkové tabulky dvaceti účastníků pět nejlepších – Češky jsou zatím průběžně čtrnácté. „Hrajeme Grand Prix poprvé. Teď jsme se hodně naučily a snad budeme v dalších dvou turnajích pod menším tlakem,“ citoval server idnes.cz a kapitánku Anetu Havlíčkovou.

Spadlé brýle připravily o medailovou naději na MS v dlouhém bazénu v Barceloně českou plavkyni Pavlu Chocovou. V semifinále sice na neolympijské trati 50 metrů prsa vytvořila český rekord 30,31 sekundy, ale v boji o medaile doplatila právě na incident z brýlemi. Vylití vody posoudili sudí jako nedovolený pohyb a z osmého místa byla Chocová nakonec diskvalifikována. Češi z Barcelony žádnou medaili nevezou.

Kajakář Josef Dostál se v kanadském Wellandu stal světovým šampiónem do 23 let na 1000 metrů. Mezi juniory byl Tomáš Veselý na kilometru stříbrný.

Tenista Radek Štěpánek se společně s Američanem Mardym Fishem na turnaji ve Washingtonu vítězství ve čtyřhře nedočkali. Podlehli totiž francouzsko-srbskému páru Benneteau, Zimonjič 6:7 a 5:7. To Jiří Veselý liberecký challenger vyhrál, ve finále zdolal Argentince Delbonise 6:7, 7:6 a 6:4.

Ze sportovních událostí tohoto týdne

Pondělí 5. srpna

• Břeclav: Memoriál Ivana Hlinky hokejistů do 18 let: Česko – Kanada (19:00).
  • Kuang-čou: MS v badmintonu.

Úterý 6. srpna

• Břeclav: Memoriál Ivana Hlinky hokejistů do 18 let: Česko – Švýcarsko (19:00).
  • Chomutov: hokejová European Trophy - jižní divize: Piráti Chomutov - HC Sparta Praha (17:30).
  • Budapešť: MS v šermu.
  • Suhl: ME ve sportovní střelbě (brokové zbraně a běžící terč).

Středa 7. srpna

• Plzeň: fotbalová Liga mistrů – odveta 3. Předkola: Viktoria Plzeň - Nomme Kalju (20:15).
  • Břeclav: Memoriál Ivana Hlinky hokejistů do 18 let: Česko – Švédsko (19:00).
  • Trakai: MSJ ve veslování.
  • Berlín: Světový okruh v plážovém volejbalu.

Čtvrtek 8. srpna

• Drammen: fotbalová Evropská liga – odveta 3. předkola: Strömsgodset IF - Baumit Jablonec (20:00).
  • Curych: fotbalová Evropská liga – odveta 3. předkola: FC Curych - Slovan Liberec (19:30).

Pátek 9. srpna

• Břeclav/Piešťany: Memoriál Ivana Hlinky hokejistů do 18 let: semifinále a o umístění.
  • Hongkong: GP volejbalistek – skupina I: Čína – Česko (14:30).

Sobota 10. srpna

• Moskva: MS v atletice.
  • Břeclav/Piešťany: Memoriál Ivana Hlinky hokejistů do 18 let: finále a o 3. místo.
  • Hongkong: GP volejbalistek – skupina I: Turecko – Česko (7:15).
  • Mont-Sainte-Anne: SP horských kol.
  • Tiszaujváros: SP v triatlonu.