Světové hry, pátý den: Čeští in-line hokejisté mají bronz

Češi získali druhou medaili ze Světových her v Kolumbii. Postarali se o ni in-line hokejisté, kteří v zápase o třetí místo porazili Kanadu 3:1. Svěřenci trenéra Martina Mecery tak obhájili bronzové medaile z posledních her na Taiwanu.

Od úvodu zápasu byl český národní tým aktivnější a dokázal Kanadu zatlačit do defenzivy. Ve 13. minutě  vzal puk před vlastní brankou David Sem, proháčkoval se přes celé hřiště a přihrál na hranici kruhů zcela volnému Michalu Šimovi. Na jeho dělovou ránu neměl kanadský brankář nárok.

Ač byli Češi lepším a rychlejším týmem, nevyhnuli se zbytečným faulům a třikrát usedli na trestnou lavici. Právě pět vteřin po uplynutí třetí přesilovky Kanada srovnala, když do rozhozené obrany najel v 29. minutě Andrew Rhodes a z bezprostřední blízko prostřelil fantasticky chytající gólmana Brabce.

Srovnaný stav vydržel však pouze 83 vteřin. V přesilové hře vrátil Čechům vedení po krásné kombinaci Michal Bezouška.

Češi poté ustáli kanadský tlak a do prázdné branky pečetil zisk bronzových medailí ze Světových her opět Michal Šimo.

„Byl to pro nás dobrý turnaj. Přijeli jsme sem pro medaili a odjíždíme spokojeni. Vyhráli jsme mistrovství světa, máme bronz ze Světových her, které jsou pro nás na úrovni olympiády, takže letošní sezóna národního týmu byla skvělá,“ hodnotil trenér Martin Mecera.