Oficiální odznaky ČOV pro olympioniky

Český olympijský výbor vydal pro české olympioniky, kteří reprezentují v Londýně, omezenou neprodejnou kolekci odznaků. Jakékoliv jiné odznaky, které se prodávají, nejsou oficiální.

"Vydali jsme dvě série odznaků, v každé jsou tři," říká ekonomický ředitel ČOV Jiří Kynos. První série zahrnuje odznak s českou stuhou, vlajkou a logem Českého olympijského týmu. "Těchto odznaků je tři sta a jsou určené pro sportovce a jejich oficiálně nominovaný doprovod jako vzpomínka na hry," vysvětluje Kynos. Druhá série obsahuje mimo jiné i odznak Českého domu nebo logo Kupkovy Dvoubarevné fugy a je určená také pro sportovce. "Tyhle odznaky dostali proto, aby je mohli vyměňovat s olympioniky jiných výprav," dodává Kynos.

@Olympijský tým: Medaile jsou doma! Poslední část výpravy se vrátila z Olympijských her mládeže ve čtvrtek odpoledne na letiště do Kbel. A mezi sportovci se třpytily hned 3 medaile! @diankacholenska ⛷ @stepanka_ptackova a Vít Chabičovský Vítejte zpět! @lausanne2020 @ceskelyzovani @ceskycurling #yog2020 #budoucnostsportu instagram.com/p…