Synek i Knapková ovládli čtvrtfinále stylem start–cíl

Dva z největších českých adeptů na medaili potvrzují, že si s sebou do Londýna zřejmě přibalili skvělou formu. Skifaři Ondřej Synek i Mirka Knapková suverénně vyhráli své čtvrtfinálové rozjížďky stylem start–cíl a bez potíží postoupili do středečního semifinále. „Tam nesmím udělat žádnou chybu. Bude to těžký závod,“ prohlásil Ondřej Synek v cíli.

České tenistky Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou se probily už do čtvrtfinále olympijského turnaje. Čínský pár Li Na, Šuaj Čang smetly 6:3, 6:1 a potvrdily jasnou převahu. Hradecká se navíc během úterý dozvěděla, že nastoupí v mixu po boku Radka Štěpánka místo Petry Kvitové, která se kvůli problémům s břišním svalem radši šetří jen na dvouhru.

Tenisté Tomáš Berdych s Radkem Štěpánkem už sice skončili v singlu, ale v deblu úspěšně dohráli přerušený duel 1. kola proti Italům Braccialimu a Seppimu a zvítězili 4:6, 7:6, 6:4. Za pár hodin je čekal zápas 2. kola proti brazilskému páru Melo, Soares a nabral nekonečných rozměrů. Za stavu 18:18 ve třetím setu byl totiž pro tmu přerušen a dohrávat se bude znovu až další den.

Šesté místo obsadil skeetař Jan Sychra. Ve finále by mu stačila jedna dobrá rána navíc, a mohl bojovat o olympijskou medaili. „Ale jsem šestý na světě, i když jsem medaili moc chtěl,“ uvedl český střelec.

O jednu pozici výše skončil na divoké vodě kanoista Stanislav Ježek. Byl pátý stejně jako před čtyřmi lety v Pekingu a na bronzového Slováka Michala Martikána ztratil přes sedm vteřin.

Beachvolejbalisté Přemysl Kubala s Petrem Benešem nakročili k postupu ze skupiny, když ve svém druhém vystoupení na olympiádě zdolali třech setech Japonce Asahiho se Širatorim. Závěrečný duel skupiny čeká české duo ve čtvrtek a soupeři budou opravdová extraklasa: obhájci zlata z Pekingu, Američané Rogers s Dalhausserem.

Nadějně rozjetou má olympijskou regatu jachtařka Veronika Fenclová. V kategorii Laser Radial poskočila po čtyřech z deseti rozjížděk ze 14. na průběžné 8. místo.

@Olympijský tým: Dvě juniorské mistryně světa! @hilgertova_amy a @tonigaluskova, jste skvělé! Gratulujeme ❤️ #czechteam : @czechcanoe instagram.com/p…
@Olympijský tým: @r_kreuziger válčí na @letourdefrance a je průběžně 17. Drž se, Romane! ‍♂️ #tourdefrance #czechteam instagram.com/p…