Týden v českém sportu: Kreuziger se jako první Čech dostal do Top 5 na Tour de France

Oficiální
Oficiální
3 Minuty čtení

Cyklista Roman Kreuziger obsadil v konečném účtování slavného závodu Tour de France celkové páté místo. Výše nikdy žádný český cyklista nebyl. „Osobně si myslím, že z mé stránky to byla určitě výborná Tour. Nikdy jsem v Top 5 na Tour nebyl,“ řekl Kreuziger serveru idnes.cz.

„Z hlediska toho, že jsem tady pomáhal a byl tu pro Alberta Contadora, při čemž jsem utratil spoustu energie, je můj výsledek rozhodně pozitivní. Ze strany týmu je určitě zklamáním, že jsme neudrželi pódium,“ narážel Kreuziger na to, že jednička týmu Saxo-Tinkoff, Španěl Alberto Contador, skončila na 4. místě, tedy jen o pozici před ním.

Tenistka Klára Zakopalová slavila triumf na turnaji v Bastadu. Ve finále čtyřhry si společně se Španělskou Medianovou poradila s rumunsko-italskou dvojicí Dulgheruová, Pennettaová po setech 6:1 a 6:4. Naopak Andrea Hlaváčková se neúspěšně natahovala po svém prvním turnajovém triumfu ve dvouhře. V Bad Gasteinu ale prohrála s Rakušankou Meusburgerovou ve dvou setech.

Oštěpař Vítězslav Veselý zářil na páteční Diamantové lize v Monaku. Vyhrál pokusem 87,68 metru, což je zároveň nejlepší výkon roku. Po lehčím zranění třísla z konce června se tak na atletický ovál vrátil ve skvělé formě. „Dopadlo to nejlépe, jak mohlo. Jsem zdravý a můžu začít s dobrou náladou přípravu na mistrovství světa v Moskvě,“ řekl oštěpař pro idnes.

Čeští inline hokejisté vyhráli potřetí v historii světový šampionát. Ve finále turnaje organizace FIRS v Anaheimu zdolali Kanadu vysoko 8:2.

Čeští juniorští basketbalisté do 20 let se udrželi mezi světovou elitou. V duelu o 17. místo zdolali na šampionátu v Tallinu Ukrajinu 75:68. Na ME basketbalistů do 18 let v Lotyšsku postoupili Češi do osmifinálové skupiny. Na GrandPrix v Moskvě obsadil judista Pavel Petřikov sedmé místo.

Plážoví fotbalisté zdolali v přípravě v Písku Slovensko 5:2. Jedním gólem k tomu přispěl i nejlepší kanonýr v historii české fotbalové reprezentace Jan Koller. Ve druhém duelu, do nějž už vysoký forvard nezasáhl, pak Češi prohráli 3:5.

Česká výprava na Evropském olympijském festivalu získala 5 medailí. Čtyři cenné kovy vybojovali atleti, zlato pak získal tým basketbalistek. Více o EYOF 2013 najdete zde.

Ze sportovního programu tohoto týdne

Pondělí 22. července

• Barcelona: ME v plavání.
  • Ventspils: ME basketbalistů do 18 let – osmifinálové skupiny: Česko – Litva (16:15).

Úterý 23. července

• Sarajevo: fotbalová Liga mistrů – odveta 2. předkola: Željezničar Sarajevo – Viktoria Plzeň (21:00)
  • Osijek: ME v sportovní střelbě.
  • Ventspils: ME basketbalistů do 18 let – osmifinálové skupiny: Česko – Francie (18:30).
  • Karstadt: atletický mítink EAA Long Beach: Světový okruh v plážovém volejbalu.

Středa 24. července

• Linec: MS ve veslování do 23 let.
  • Ventspils: ME basketbalistů do 18 let – osmifinálové skupiny: Česko – Srbsko (16:15).
  • Long Beach: Světový okruh v plážovém volejbalu.

Čtvrtek 25. července

• Liberec: fotbalová Evropská liga – odveta 2. předkola: Slovan Liberec – Skonto Riga (19:00).
  • Hacken: fotbalová Evropská liga – odveta 2. předkola: Häcken - Sparta Praha (19:00).
  • Budapešť: MS juniorů v moderním pětiboji.