Jan Štěrba bez trestu, start na OH by měl být formalitou

Kajakář Jan Štěrba nebude potrestán za užití nepovolené látky. Mezinárodní sportovní arbirtráž CAS dnes v Londýně zamítla odvolání Mezinárodní kanoistické federace (ICF) a udělila závodníkovi pouze napomenutí.

"CAS se jednoznačně přiklonil k tomu, že Jan Štěrba užil látku nezáměrně ve výživovém doplňku a přihlédl k tomu při rozsudku," řekl Jan Štovíček, který českého reprezentanta zastupoval.

Start Jana Štěrby na OH je nyní v rukou úředníků a měl by být formální záležitostí. Žádost o dodatečnou akreditaci posoudí tripartitní komise (organizační výbor her – MOV – mezinárodní federace). Štěrba by v posádce čtyřkajaku nahradil Pavla Davídka, který by se přesunul mezi náhradníky.

@Olympijský tým: Máme za sebou velkolepou jízdu ve slopestylu a je jasné, že naši kluci mají ještě hodně co ukázat! Zítra nás čeká BIG AIR, sledovat můžete live na @olympicchannel ➡️ kvalda začíná v 9:30 a finále je od 12:50. A nezapomeňte Matěje se Štěpánem sledovat @matej_unicorn // @speedy_freeski_ #budoucnostsportu #czechteam #yog2020 instagram.com/p…