Olympiádu dětí a mládeže ozdobil český rekord! Patnáctiletá skokanka by uspěla i mezi dospělými

Závěrečný den Her VI. letní olympiády dětí a mládeže ozdobil český rekord. Ve finále skoku do výšky zvítězila reprezentantka Jihomoravského kraje Michaela Hrubá výkonem 183 cm!

Přes laťku ve výšce 183 centimetrů se ještě žádná česká takto mladá skokanka nedostala.  Michaele Hrubé se to povedlo na Městském stadionu v Uherské Hradišti při dramatickém finále Olympiády dětí a mládeže.

Patnáctiletá závodnice z Brna by se tím famózním skokem kvalifikovala i MS do 22 let.  Zároveň obsadila 2. místo letošních světových tabulek v kategorii do 17 let.

Olympijské finále starších žákyň bylo mimořádně kvalitní. Stříbrná medaile byla na výšce 177 cm, bronz pak na  174 cm.  Michaela Hrubá však měla svůj vlastní závod. Ladně přeskočila 180 cm a celý stadion upřeně sledoval jestli přeskočí laťku s českým rekordem. A to se povedlo druhým pokusem!

„Jsem fakt šťastná, protože jsem se tu o 183 centimetrů pokoušela už před měsícem a podařilo se mi to až teď na olympiádě,“ řekla dojatá závodnice.

„Skáče se mi na místním stadionu skvěle a hodně mi pomohla atmosféra. Snažím se formu vyladit na blížící se EYOF v Utrechtu,“  prozradila jihomoravská skokanka, která bude reprezentovat Českou republiku na Evropské olympiádě mládeže v Nizozemsku.

„Míša je ročník 1998 a to co předvádí je neuvěřitelné. Na podzim loňského roku přišla k nám do skupiny s výkonem 156 cm a za necelý rok ohromně vylétla nahoru,“ pochvaloval si její trenér z JAC Brno Ctibor Nezdařil. 

Foto: Vladimír Novotný 

Počasí na stadionu atletice přálo, ale Michaela rekord překonala za těžkých podmínek. Vynechala výšku 165 cm, protože reprezentovala Jihomoravský kraj ještě ve štafetě 4x60 m. Zde vybojovala stříbrnou medaile a poté se vrátila do výškařského sektoru a zaskočila atletickou veřejnost.

Brněnská atletka je i velký příslibem České republiky pro nadcházející Evropský olympijský festival mládeže, která začíná 14. července.