ODM 2015 bude hostit Plzeňský kraj

Populární Olympiáda dětí a mládeže se bude v roce 2015 konat v Plzeňském kraji. Ten se tak stane dvanáctým regionem České republiky, který hostí tuto největší sportovní událost pro děti.

O kandidaturu ODM 2015 usiloval také Královehradecký kraj. „Musím oběma krajům poděkovat za kvalitní kandidátské projekty. Bylo vidět, že o pořadatelství opravdu stojí a uvědomují si význam ODM,“ říká místopředseda ČOV Filip Šuman.

 A proč zvítězil západ Čech? „Ve prospěch Plzeňského kraje hovořilo,  že ODM bude pořádat poprvé. Do projektu ODM tak zapojíme další kraj a současně je pro ODM v Plzni připraven opravdu velkorysý finanční rozpočet. Plzeň také získala pro rok 2015 titul Evropské hlavní město kultury. Spojení sportu a umění ČOV dlouhodobě rozvíjí takže i to pomohlo k vítězství,“ vysvětluje Šuman.

Nejbližší ODM startuje již v neděli 23. června ve Zlínském kraji.

O projektu ODM

Olympiáda dětí a mládeže České republiky (ODM) je republiková soutěž krajských reprezentací v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň, dorostenců a dorostenek, kadetů a kadetek.

ODM je projektem Českého olympijského výboru, který si ke spolupráci vybírá jako pořadatele jednotlivé kraje České republiky.

Olympiády se odehrávají v dvouletých cyklech a střídá se jejich letní a zimní podoba. První ročník (letní) olympiády proběhl v roce 2003 v Pardubickém kraji. Zimní olympiáda dětí a mládeže měla premiéru v únoru roku 2004 a mladé sportovce hostil Středočeský kraj. ODM je největší sportovní akcí svého druhu u nás.