Povodně ukázaly na solidaritu sportovců

Poslední možnost přihlásit se o rychlou pomoc od Českého olympijského výboru pro sportovní kluby postižené povodní je v sobotu 15. června. K milionu korun, který ČOV uvolnil, přibylo 65 683 Kč jako dar od České asociace dračích lodí a olympijského medailisty, skifaře Václava Chalupy.

Částku vybrali pořadatelé ze vstupného při závodech v Třeboni. „Jednomyslně jsme rozhodli, že získané peníze chceme předat Vaškovi Chalupovi. Povodeň totálně zlikvidovala jeho dílnu na Veslařském ostrově v Praze a my si ho vážíme jako sportovce a hlavně jako člověka,“ řekl Petr Klíma z asociace.

Václav Chalupa však příspěvek odmítl a věnoval ho prostřednictvím ČOV klubům, které povodně zasáhly. „Ani mě nenapadlo, že bych si měl ty peníze vzít. Je spousta sportovišť, kde jsou víc potřeba,“ podotkl Chalupa. Ten zároveň pomáhá ČOV s mapování škod v postižených sportovních areálech.

ČOV bude již příští týden rozdělovat finanční pomoc sportovním klubům, které se zaregistrovaly prostřednictvím formuláře na adrese www.olympic.cz/povodne.

Český olympijský výbor dále sbírá data pro zjištění celkových škod. Spolu se státní správou a vedením jednotlivých krajů hledá nejúčinnější způsob pomoci v jednotlivých regionech. Koordinací činností je pověřen Martin Doktor, sportovní ředitel ČOV.