Olympiáda dětí a mládeže České republiky

Letní olympiáda dětí a mládeže 2015 se uskuteční od 14. do 18. června v Plzni. Centrem všeho dění bude Olympijský dům v populárním Techmania Science Centru. Zde budou i některé olympijské soutěže, další probíhají na sportovištích po celé Plzni. Zajímavé budou slavnostní ceremoniály na konci každého dne, které budou probíhat například i na náměstí Republiky v samotném srdci města.

Olympiáda dětí a mládeže České republiky (ODM) je republiková soutěž krajských reprezentací v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Sportovcům navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Mladí účastníci nejsou ochuzeni o zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy.

ODM je projektem Českého olympijského výboru, který si ke spolupráci vybírá jako pořadatele jednotlivé kraje. Olympiády se odehrávají v dvouletých cyklech a střídá se jejich letní a zimní podoba. První ročník (letní) olympiády proběhl v roce 2003.

Menu:

Golf Přečtěte si rozhovor s Karolínou Vlčkovou, která před pár dny obsadila na mistrovství Evropy žen ve Švédsku vynikající jedenáctou příčku. cgf.cz…
Volejbal Swatch Beach Volleyball Major Series: Po 14. hodině Sluková & Hermannová - Czech Beachvolleyball Team proti Švýcarkám Beachvolleyballteam Hüberli-Betschart ve třetím kole play off! Sledujte ŽIVĚ na: 1url.cz/9tWJf :) facebook.com…