Naposledy se zimní i letní olympijské hry konaly ve stejném roce. V programu se objevily nové disciplíny akrobatické lyžování a rychlobruslení na krátké dráze. K nejvýraznějším postavám her patřili norští běžci na lyžích Björn Dählie a Vegard Ulvang, kteří si mezi sebou rozdělili všechny zlaté medaile v mužských disciplínách. Tři zlata získala v barvách SNS i další běžkyně Ljubov Jegorovová. Nejvíce cenných kovů připadlo Německu (26), Československo se umístilo na 18. příčce.

Medailové zisky

3

Bronzové medaile

Datum konání: 8. 2. 1992 – 23. 2. 1992
Celková účast: 1 801 sportovců
Česká účast: 74 sportovců
Počet sportů: 14
Počet disciplín: 57
Více o hrách: www.olympic.org

Olympiády ve francouzském Albertville se zúčastnilo 74 československých reprezentantů. Nejmladší členkou výpravy byla krasobruslařka Radka Kovaříková (16 let), tou naopak nejstarší sáňkařka Mária Jasenčáková (34 let). Vlajkonošem Československa byl běžec na lyžích Pavel Benc.

Československá výprava si z her odvezla tři bronzové medaile. Jednu vybojovalo hokejové mužstvo, které v semifinále prohrálo s Kanadou 2:4, v zápase o třetí místo však zdolalo výběr USA 6:1. O další bronz se zasloužilo družstvo skokanů na lyžích ve složení Jaroslav Sakala, Jiří Parma, František Jež a Tomáš Goder. Třetí skončil také krasobruslař Petr Barna.