Hry již proběhly za účasti sportovců z celého světa, přesto byly poznamenány skandálem, tentokrát dopingovým. Diskvalifikována byla řada sportovců, zejména v silových sportech, družstvo bulharských vzpěračů bylo dokonce odvoláno ze soutěže. K největším sběračům medailí patřili plavci – Matthew Biondi z USA a Kristin Ottová z NDR.

Medailové zisky

3 3 2

Zlaté medaile

Stříbrné medaile

Bronzové medaile

Datum konání: 17. 9. 1988 – 2. 10. 1988
Celková účast: 8 391 sportovců
Česká účast: 168 sportovců
Počet sportů: 33
Počet disciplín: 237
Více o hrách: www.olympic.org

Československá výprava se skládala ze 168 sportovců, kteří v průběhu her získali tři zlaté, tři stříbrné a dvě bronzové medaile. Nejúspěšnějším sportovním odvětvím se ukázal tenis, který se do programu olympijských her vrátil po 64 letech. Ve dvouhře mužů zvítězil Miroslav Mečíř, ve čtyřhře žen byly Jana Novotná a Helena Sukové druhé, ve čtyřhře mužů obsadili Mečíř s Milanem Šrejbrem třetí příčku.

Zlatou medaili vybojovali ještě Jozef Pribilinec v chůzi na 20 km a Miroslav Varga ve střelbě libovolnou malorážkou vleže. Favorizovanému Janu Železnému chyběly v hodu oštěpem ke zlatu jen centimetry, Miloslavu Bednaříkovi ve střelbě na baterii dokonce setiny milimetru. Na bronzovou medaili dosáhl ve váhové kategorii do 82 kg volnostylař Jozef Lohyňa.

Čeští sportovci na OH

Sport Disciplína Umístění Tým/Sportovec
Atletika 20 km chůze 1. Jozef Pribilinec
Atletika hod oštěpem 2. Jan Železný
Atletika 20 km chůze 5. Roman Mrázek
Atletika vrh koulí 5. Remigius Machura
Atletika hod diskem 6. Zdeňka Šilhavá (Bartoňová)
Atletika hod diskem 6. Gejza Valent
Atletika trojskok 7. Ivan Slanař
Atletika sedmiboj 9. Zuzana Lajbnerová
Atletika 50 km chůze 10. Pavol Szikora
Atletika skok o tyči 11. Zdeněk Lubenský
Všechny výsledky »