Nejvýraznějšími osobnostmi her v Calgary byli finský skokan na lyžích Matti Nykänen a nizozemská rychlobruslařka Yvonne van Gennipová, kteří získali po třech zlatých medailích. Nejvíce medailí si odvezli reprezentanti Sovětského svazu (29), Československo vybojovalo tři cenné kovy a v pořadí zemí skončilo na 15. místě.

Počet disciplín: 46

Na hrách v Calgary reprezentovalo Československo šedesát sportovců. Nejmladší byla krasobruslařka Iveta Voralová (17 let), nejstarším členem výpravy byl biatlonista Jaromír Šimůnek (33 let). Československým vlajkonošem byl skokan na lyžích Jiří Parma.

A právě skokani se postarali hned o dvě olympijské medaile. V závodě na středním můstku byl Pavel Ploc stříbrný, hned za ním skončil Jiří Malec a Jiří Parma se umístil na páté příčce. Skokanskou soutěž značně ovlivnily povětrnostní podmínky, kvůli kterým se závod musel několikrát odkládat.

Překvapivé bronzové medaile vybojovalo družstvo běžců na lyžích ve složení Radim Nyč, Václav Korunka, Pavel Benc a Ladislav Švanda ve štafetě na 4 x 10 km. Naopak hokejisté se mezi tři nejlepší celky turnaje nedostali, ve finálové skupině obsadili poslední šesté místo.