Nejzářivější hvězdou her v Sarajevu se stala finská běžkyně na lyžích Marja-Liisa Hämäläinenová, držitelka tří zlatých medailí. Do paměti příznivců se svou famózní volnou jízdou zapsal i britský krasobruslařský taneční pár Jayne Torvillová, Christopher Dean. Nejvíce medailí si odvezli reprezentanti Sovětského svazu (25), Československo získalo dvě stříbrné a čtyři bronzové medaile.

Medailové zisky

2 4

Bronzové medaile

Datum konání: 8. 2. 1984 – 19. 2. 1984
Celková účast: 1 272 sportovců
Česká účast: 50 sportovců
Počet sportů: 10
Počet disciplín: 39
Více o hrách: www.olympic.org

Hokejový turnaj opět rozhodlo až závěrečné utkání Československa se Sovětským svazem, opět ve prospěch týmu SSSR. Běžkyně na lyžích Květa Pecková-Jeriová zopakovala v běhu na 5 km bronz z Lake Placid a v závodě štafet na 4x5 km v dramatickém finiši vyvezla družstvo Československa ve složení Dagmar Švubová, Blanka Paulů, Gabriela Svobodová a Pecková-Jeriová na vynikající druhou příčku.

Skokan na lyžích Pavel Ploc skončil na velkém můstku hned za favorizovanými Mattim Nykänenem z Finska a Jensem Weissflogem z NDR a vybojoval bronzovou medaili. Velkým překvapením bylo stejné umístění Olgy Charvátové ve sjezdu, krasobruslaře Jozefa Sabovčíka připravilo o lepší než třetí místo zranění.